SANATTAN

‘Saha’dan Bağımsız Sanata Tam Destek!

SAHA Derneği bağımsız sanat inisiyatiflerine 75 bin TL fon desteği veriyor.

SAHA Derneği’nin Bağımsız Sanat İnisiyatiflerinin Sürdürülebilirliğine Yönelik Destek Fonu kapsamında, 2016–2017 döneminde her bir inisiyatife azami 15.000 TL olmak üzere, en çok 5 inisiyatife toplam 75.000 TL’ye kadar fon desteği sağlayacak.

Bu fon, kâr amacı gütmeyen bağımsız sanat inisiyatiflerinin gelişimine katkıda bulunmak, kamuya açık program ve etkinliklerinin sürekliliğini teşvik etmek amacıyla oluşturuldu.

Fon için info@saha.org.tr  adresine 26 Ağustos 2016 Cuma günü saat 17.00’ye kadar başvuruda bulunmak gerekiyor. Sonuçlar 30 Eylül 2016 tarihinde açıklanacak.

2015–2016 dönemi içinde beş bağımsız sanat inisiyatifine (Apartman Projesi, BAS, m-est.org, Torun ve Videoist) SAHA tarafından toplam 60.000 TL destek verilmişti.

Başvuru belgeleri:

– Başvuru amacını anlatan niyet mektubu (600 kelimeyi aşmayacak şekilde), 
– Bağımsız Sanat İnisiyatifinin misyonu ve vizyonu (600 kelimeyi aşmayacak şekilde), 
– Bağımsız Sanat İnisiyatifinin güncel faaliyetleri hakkında bilgi (en fazla son 2 senelik faaliyetleri kapsayacak şekilde), 
– 2 mekân ve 6 etkinlik görseli, 
– 2016–2017 dönemi için planlanan faaliyet program ve takvimi, 
– Öngörülen senelik bütçe ve varsa kurumun destek aldığı sponsor ya da fonların listesi,
– Bağımsız Sanat İnisiyatifi yürütücülerinin biyografisi,
– İletişim bilgileri.

Bu fondan daha önce faydalanan ve tekrar başvuracak inisiyatiflerin ek belgeler için SAHA ofis ile iletişime geçmeleri rica olunur.  

Başvuru kriterleri:

– Bağımsız ve kâr amacı gütmeyen yapıdaki oluşumun etkinlik için sürekli mekânının bulunması,
– İnisiyatifin sene boyunca düzenli olarak kamuya açık program yapması.

Son Başvuru Tarihi:
 26 Ağustos 2016 Cuma, 17.00
Başvuru Sonuçlarının Açıklanma Tarihi: 30 Eylül 2016

Ayrıntılı bilgi için:
http://www.saha.org.tr/projeler/proje/bagimsiz-sanat-inisiyatiflerinin-surdurulebilirligine-yonelik-destek-fonu-2016-2017

SAHA Derneği Hakkında: 

Kâr amacı gütmeyen bir sivil toplum kuruluşu olarak, çağdaş sanatı destekleme amacında birleşen bir grup sanatsever tarafından 2011 yılında kuruldu. Dernek, Türkiye çağdaş sanatının tanınırlığını ve bilinirliğini artırmak amacıyla, bu doğrultudaki projelere karşılıksız destek veriyor. Evrensel değerlere saygılı ve demokratik duruşuyla, Türkiye çağdaş sanatı için özgür bir “saha” oluşturulmasını misyon ediniyor.

Kitap devrimi hayatt

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı