SANATTAN

Sanat Kurumu Derneği 2015 Yılı Ödülleri…

Sanat Kurumu Derneği 2015 Yılı Plastik Sanatlar Ödülleri sahiplerini buldu.

Zafer GENÇAYDIN,Turhan ÇETİN, Hayri ESMER, Mutlu BAŞKAYA, İbrahim DEMİREL, Sanat Kurumu Başkanı H.İlker ÇETİN ve Sanat Kurumu Sanat Kolu Başkanı M.Nurkut İLHAN’ dan oluşan Sanat Kurumu Plastik Sanatlar Seçici Kurulu,ödül yönetmeliği ve geleneğine uygun olarak 2015 dönemine ilişkin değerlendirmesini yaptı.

Değerlendirme sonucunda dönem çalışmaları ile ödüle değer sanatçılar belirlendi.

Resim Dalında: Mehmet YILMAZ,yıllarca sürdürdüğü başarılı çalışmaları ile resim sanatına katkısı nedeniyle ‘’ Yılın Sanatçısı ’’ ödülüne değer görüldü.

Canan ATALAY ise resim dalında çalışmaları ile sanatsal çizgisini geliştirmesi nedeniyle ’’ Övgüye Değer Sanatçı ’’ ödülüne değer görüldü.

Heykel Dalında: Mehtap BAYDU, malzeme kullanımında ki ustalığı ve üretkenliği nedeniyle ‘’ Yılın Sanatçısı ’’ ödülüne değer görüldü.

Çıdam MELEK ise Heykel Dalında çalışmalarında gösterdiği gelişim nedeniyle ‘’ Övgüye Değer Sanatçı ’’ ödülüne değer görüldü.

Jüri Özel Ödülü: Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümüne, Bölüm Kurucusu Prof. Hamiye ÇOLAKOĞLU’ nun anısına ve Uluslararası ‘’ Macsabal ’’ Sempozyumunu gerçekleştirmesi nedeniyle,

Uğur KAVAS da Fotoğraf Sanatına araştırmaları ve yayınları ile yaptığı katkılar nedeniyle Jüri Özel Ödülü’ne değer görülmüştür.

(Sanat Kurumu Derneği)

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı