ETKİNLİKLER

Sergi: ZERO – Geleceğe Geri Sayım

ZERO – Geleceğe Geri Sayım

Yer: Sakıp Sabancı Müzesi

02 Eylül 2015 – 10 Ocak 2016

Geleceğe Geri Sayım…

20. yüzyılın ortasında doğan büyük sanat hareketi ZERO’nun yenilikçi ve dinamik ruhu İstanbul’da!

Modern ve çağdaş sanatın Türkiye’deki en önemli destekçilerinden biri olarak, bugüne kadar Auguste Rodin, Salvador Dali ve Anish Kapoor gibi dünyaca ünlü ressam ve heykeltıraşların eserlerini Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi işbirliği ile Türkiye’deki sanatseverlerle buluşturduk. Şimdi de yirminci yüzyıla damga vuran uluslararası sanat akımlarından biri olan ZERO’nun Türkiye’deki geniş kapsamlı ilk sergisini düzenliyoruz. II. Dünya Savaşı’nın ardından yaşanan maddi, manevi ve kültürel yıkım sonrasında bir grup sanatçının “yeniden başlama” felsefesi ile bir araya gelerek bireysel ve ortak üretimlerde bulunmasıyla ortaya çıkmış bir sanat akımı olan ZERO, 2 Eylül 2015 – 10 Ocak 2016 tarihleri arasında Akbank Sanat ve Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi işbirliği ile sanatseverlerle buluşuyor.

Sergi, ZERO akımı kurucuları Heinz Mack, Otto Piene, Günther Uecker’in eserleri ile akıma katkıda bulunmuş önemli sanatçılar Yves Klein, Piero Manzoni ve Lucio Fontana’nın farklı tekniklerde ürettiği 100’den fazla eseri bir araya getiriyor.

ZERO sergisinin sanatseverlere farklı vizyonlar kazandıracağına inanıyor ve herkesi 2 Eylül’den itibaren Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi’ne bekliyoruz.

Sakıp Sabancı Müzesi Sakıp Sabancı Cad. No:42 Emirgan/İstanbul
Tel : 0 212 277 22 00

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı