ETKİNLİKLERKONSER & MÜZİK FESTİVALİ

Show of Hands Müzik Festivali ARTER’de Başlıyor

Bir festivalin ötesinde bir oluşum olan Show of Hands Müzik Festivali, bu yıl 24-27 Nisan tarihleri arasında ARTERde düzenleniyor.

Müziğin soyut doğasına ve topluluğun değerlerine odaklanarak, katılımcılara geleneksel sınıflandırmalardan uzak, doğaçlama yaratımın heyecanını deneyimleme fırsatı sunan Show of Hands Müzik Festivali (SoHFest) müzikseverlerle buluşmaya hazır.

Bu yıl 24- 27 Nisan tarihleri arasında ARTER’de düzenlenecek festival hep olduğu gibi yine “doğaçlama – anda yaratıma” odaklı. Katılımcıların müziğin özgünlüğünü ve doğal akışını deneyimlemek için bir araya geleceği SoHFest, yalnızca müziğin güzelliğini kutlamakla kalmıyor bir topluluğun değerlerini de yüceltiyor. Dünyada benzerine rastlamadığımız müziğin evrenselliğini ve spontane yaratımın gücünü vurgulayan SoHFest, İstanbul’da ikinci kez düzenleniyor.

Doğaçlama konserlerden filmlere, atölyelerden panellere uzanan bir seçki

Festival, Caz ve Çağdaş Müzik sahnelerinden sekiz tanınmış sanatçının solo doğaçlama konserlerinden film gösterimlerine, atölye çalışmalarından uzmanların katılacağı panellere kadar geniş bir program sunuyor.

24 Nisan’da Golfam Khayam ve Sha konserleriyle başlayacak olan festival, aynı gün çeşitli atölye çalışmaları ve panellerle devam edecek. Yuri Honing, Tord Gustavsen, Anders Hagberg, Marcin Wasileski, Mats Eilersten, Ercüment Orkut solo doğaçlama konserlerinin yanında müzikle ilgili deneyimlerini paylaştıkları atölye ve panellerle de festivale katkıda bulunuyorlar.

Etkinliklere günlük veya kombine biletlerle katılım sağlanabilecek. Öğrencilere özel indirimler sunulurken, Taksim Meydanı veya Pera Müzesi ile ARTER güzergâhında ücretsiz servisten faydalanmak mümkün.

Show of Hands Festivali, müziği kutlamanın yanı sıra topluluğun değerlerini de öne çıkarıyor. Katılımcılar, ARTER’in çarpıcı mimarisinde bir araya gelerek birbirleriyle bağ kurarken, fikir alışverişinde de bulunabilecekler. Bu benzersiz etkinlik, müziğin gücünü ve topluluk ruhunu kutlamak için bir araya gelen herkesi bekliyor.

Etkinlik ile ilgili detaylı bilgiye sohfest.com adresinden ulaşılabilir.

Festival Programı:

24 Nisan 2024

Konser:

Golfam Khayam  (Gitar)

Sha (Bas Klarnet&Alto Saksofon)

Film Gösterimi : Music for black Pigeons.

Atölye : Ramin Sadighi.

25 Nisan 2024

Konser:

Yuri Honing ( Tenor Saksofon)

Tord Gustavsen (Piyano)

Panel : Rüzgar gibi Geçti

Atölye : Ercüment Orkut

26 Nisan 2024

Konser:

Anders Hagberg (Kontrabas Flüt & Flüt)

Marcin Vasilewski (Piyano)

Panel : Birlikte ama yalnız

Atölye : Yuri Honing, Tord Gustavsen

27 Nisan 2024

Mats Eilertsen (Kontrabas)

Ercüment Orkut  (Piyano)

Panel : Ghost in the Machine

Atölye :Anders Hagberg, Golfam Khayam

Motivasyonunuzu Artırmaya Yardımcı 5 Harika İpucu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu