KİTAP

Storytel’de 2022’de En Çok Dinlenen Kitap: ‘Kaplanın Sırtında’

Zülfü Livaneli’nin son romanı olan ve II. Abdülhamid’in saraydaki son gününden başlayarak kendi dönemine ışık tutan ‘Kaplanın Sırtında’, Storytel’de 2022’de en çok dinlenen kitap oldu.

Storytel 2023’e, Ahmet Ümit’in en son kitabı Bir Aşk Masalı’nı Toprak Sergen’in sesinden yayınlayarak başladı. Bir Aşk Masalı, Ahmet Ümit’ten insanlığın en yüce duygusu olan aşkın doğasına dair bir hikâyat. Beş prensin sevda uğruna revan oldukları bir yol ve hal macerası olan roman, Kaf Dağı’ndan ıssız çöllere, ücra hanlardan savaşçı kabilelerin çadırlarına, devlerden denizkızlarına, balinalardan devasa yılanlara, cümle tabiatın ve mahlukatın geçiş yaptığı bir hayal perdesi.

“Yolculukların en çilelisi aşk için yapılandır. Ve zorluk ne kadar artarsa aşk o kadar kıymete biner, o kadar anlam kazanır, o kadar vazgeçilmez bir hal alır…”
-Toprak Sergen’in seslendirdiği roman, özgürlük yoksa, aşk da yoktur diyor.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da en çok dinlenen kitapları açıklayan Storytel, 2022 yılında en çok dinlenen kitapların Zülfü Livaneli’nin son eseri Kaplanın Sırtında, Matt Haig’in Gece Yarısı Kütüphanesi, J.K. Rowling’in Harry Potter serisi, Jostein Gaarder’in bir dönemin çok konuşulan kitaplarından Sofie’nin Dünyası, Harari’nin Sapiens’i, Madeline Miller’ın Ben, Kirke kitabı, Ahmet Ümit’in Kayıp Tanrılar Ülkesi eseri, Carl Sagan’ın Kozmos’u, Oğuz Atay’ın Tutunamayanlar’ı ve Robert T. Kiyosaki’nin Zengin Baba Yoksul Baba kitabı olarak belirtti.

2023 yılında da kitabının sesini dinle mottosuyla yeni kitapları kütüphanesine ekleyecek olan Storytel, yine çok dinlenenler rekoru kırmayı ve yazarlarla dinleyicileri daha da yakınlaştırmayı hedefliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu