SANATTANTİYATRO

Taner Barlas’ın Yönettiği Öteki Oyunu

Ödüllü tiyatro yazarı Enzo Cormann’ın dikkat çeken “ÖTEKİ” adlı oyunu, usta sanatçı Taner Barlas yönetmenliği ile sahneleniyor.

‘Öteki’, dikkat çeken hikâyesi, oyun içinde beklenmedik gelişmeleri ve çarpıcı finali ile izleyenleri etkiliyor. Dünyanın birçok ülkesinde ve bölgesinde yaşanan toplumsal sorunlara iki insanın, bir ailein gözü ile bakan oyun farklı bakış açıları sunuyor ve farkındalık yaratıyor. Tek perdelik oyunda Taner Barlas ve Ekin Aksu rol alıyor.

Oyun Hakkında

Ayrı saflara savrulmuş, birbirleriyle savaşmış, savaşın acımasızlığını ve dehşetini yaşamış iki kardeşin bir inşaat alanında ölümcül hesaplaşması. Yaşadıkları otoriter rejimde ya birbirlerini öldürecekler ya da birlikte kaçıp kurtulacaklar, yeni bir yaşama kucak açacaklar.
Bu seçim onların. Ama buna izin var mı? Olabilir mi?

İki kardeş 25 yıl sonra karşı karşıya gelecekler ve kimin “ÖTEKİ” olduğuna karar verecekler. Yaşadıkları otoriter rejimde ya birbirlerini öldürecekler ya da birlikte kaçıp kurtulacaklar ve yeni bir yaşama kucak açacaklar. Bu seçim onların! Ama buna izin var mı? Olabilir mi? Seyirci, tüm oyun boyunca bu soruların cevabını arıyor.

Oyuncular;
Taner Barlas
Ekin Aksu

Yönetmen: Taner Barlas
Yazan: Enzo Cormann
Çeviren: Nükhet İzet
Müzik: Cahit Berkay
Yardımcı Yönetmen: Andaç Sayın
Afiş Tasarım: Kenan Özcan
Işık ve Ses: Hakan Özipek
Asistan: Emre Boyuneğmez

Haber-Fotoğraf: Nasuh Bektaş  

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı