KİTAP

‘Toplum Mühendisliği’nin Çarpıcı Örnekleri Bu Kitapta

Prof. Dr. Sait Yılmaz, ‘Toplum Mühendisliği’ kitabında etrafınızda bir türlü anlam veremediğiniz pek çok gelişmenin neyin parçası olduğunu, ülkelerin nasıl karıştırıldığını ve bölünmeye çalışıldığını anlatmaya çalışıyor.

Uluslararası ilişkilerde sorun çözmede diplomasi ve savaştan sonra gelen üçüncü yöntem olan örtülü faaliyetler, her şeyden önce toplum mühendisliği alanında bilimsel bir hazırlık ister ve uzun yıllar saha çalışması gerektiriyor. Prof. Dr. Sait Yılmaz, bu yüzden öncelikle antropoloji ve toplum mühendisliği üzerinde duruyor.

Birinci Dünya Savaşı esnasında İngilizlerin Türklere karşı Arapları nasıl ayaklandırdığının da anlatıldığı kitapta ABD`nin ayaklanma, darbe işlerine ve CIA`nın İslamcılık projesi ve Orta Doğu`daki gündemine yer veriliyor. Arap Hareketleri ile birlikte yaşananlar kamu diplomasisi penceresinden anlatılırken Rusların yöntemleri ve Kuzey Kafkasya`da olanlar, Rus örtülü operasyon kültürünü tanımanıza yardımcı olacak.

Toplum mühendisliği, pandemi döneminde de olduğu gibi pozitif anlamda da kullanılması gereken bir devlet politikası olabilir. Bu bağlamda pandemi ve Ukrayna Savaşı kapsamında dünyanın geleceğine ilişkin karanlık gündemi, Çin ve Rusya üzerine planları ele aldıktan sonra yeni bir paradigma olan akıllı istihbaratın toplum mühendisliği ile ilişkisi anlatılıyor.

Prof. Dr. Sait Yılmaz, 'Toplum Mühendisliği'
Bu kitaba buradan ulaşabilirsiniz: https://www.angekitap.com/urun/toplum-muhendisligi-sait-yilmaz/

Nöroloji Uzmanı Dr. Özlem Çakır, Plastik Kullanımının Sağlığa Zararlarını Anlattı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu