KİTAP

TULUHAN TEKELİOĞLU’DAN YENİ KİTAP: “YAPABİLİRSİN”

Tuluhan Tekelioğlu’nun, kaderin değiştirilebilir olduğuna inanan, dayatılan her şeyden ve korkulardan özgürleşmiş, kendiyle ve dünyayla barışık dokuz kadının hikâyesini anlatan “Yapabilirsin” adlı kitabının lansmanı dün akşam medya dünyasından seçkin isimlerle Zorlu Center, Le-Baron’da gerçekleşti. 

İnci Aksoy, Nur Batur, Belgin Akın, Ege, Nebil Özgentürk, Aşık Veysel‘in torunu Çiğdem Özer,  Salih Keçeci, CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş‘ın da davetliler arasında yer aldığı gecede, kitabın içindeki kadın kahramanlardan Kars’ın ilk kasın girişimcisi Nuran Özyılmaz, Bir plastik bardaklar öğrencilerine sevgiyi aşılayan müzik öğretmeni Ece Apaydın, propolisi keşfederek çocuğunun hayatını kurtaran gıda mühendisi Aslı Tanuğur da yer aldı.

Organ bağışı hakkında yaptığı belgesel ile organ bağışı konusunda farkındalık yaratan, yine sadece düşüncelerinden dolayı işinden edilen veya sansürlenen gazeteci ve sanatçıları konu alan Üvey Evlat belgeseli ile ses getiren Tuluhan Tekelioğlu; yaptığı açıklamada “Geçtiğimiz yıl Türkiye’nin gerçekten bir umut filmine ihtiyacı olduğunu düşünerek ben ve ekibim bir yolculuğa çıktık, Kars’dan Adıyaman’a, Mersin’den İzmir’e, 9 farklı coğrafyada ki, 9 cesaretin kendisi olan kadını bulduk. Bu filmi yaptıktan sonra, istedim ki filme ulaşamayan insanlar kitabımı okusunlar. Kitabı yazarken farkettim, bu bir yolculuk… Amacımız bu kitabın cesareti bulaştıran bir kitap olduğunu söylemek ve bunu sağlamaktır. Bu filmi de kitabı da bunun için yaptık…  Ve hep şunu söylüyoruz, yeter ki harekete geç, görmek istediğin değişimin kendisi sen ol, yapabilirsin!” diye konuştu.

“Yapabilirsin” kitabının kahramanları olan kadınlardan; Nuran Özyılmaz, Ece Apaydın ve Aslı Elif Tanuğur da geceye katıldılar. Anlattıkları hikayelerle, herkesi bir kez daha büyülediler.

Lansman gecesi aynı zamanda Tekelioğlu’nun doğum günü olduğu için, dostları tarafından kitabının kapağı şeklinde hazırlanmış pasta sürprizi geceye renk kattı. Tüm davetlilerin çok keyifli vakit geçirdiği gece, doğum günü kutlamasının ardından son buldu.

Haber-Fotoğraf: Nasuh Bektaş

Bu kitaba KitapDevrimi.com’dan ulaşabilirsiniz: http://kitapdevrimi.com/magaza/kitap/kisisel-gelisim/yapabilirsin-tuluhan-tekelioglu/

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı