SANATTAN

ÜÇ DUAYEN BİR ARADA!

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Tomur Atagök, Şenol Yorozlu ve Bedri Baykam gibi üç ‘Sanat Duayeni’ni bir araya getiren sergi, rh+artproject Galeri’de 02 Nisan 2016 Cumartesi günü açıldı.

Beyoğlu-Cezayir Sokağı’ndaki yeni yerinde sanatseverlere kapılarını açan rh+artproject Galeri‘de üç sanatçının boyutlu 16 eseri yer alıyor. Duayen sanatçı Tomur Atagök 7, filozof sanatçı Şenol Yorozlu ve Çağdaş Türk resminin özgün temsilcisi Bedri Baykam 5’er yapıtıyla sergiye katıldı.

Büyük boyut soyut dışavurumcu, kadını konu alan eserleriyle sanatseverlerin yakından tanıdığı Sanatçı Tomur Atagök, sanatseverleri bir kez daha dünya gerçekleriyle yüzleşmeye davet ederken anlam karşıtlıklarını biçimsel karşıtlıklara dönüştürerek ustalığını konuşturuyor.

Doğu-Batı çatışması, yeni Osmanlıcılık ya da Kürt meselesi gibi güncel ve felsefi konuları eserlerine yansıtan Sanatçı Şenol Yorozlu, biçimsel olarak kullandığı harflerle farklı çağrışımlar oluşturarak sanatseverleri farklı mecralara götürüyor. Aynı zamanda bir karikatür ustası da olan Sanatçı, mitolojik kaynaklardan da ilham alarak sorgulamalarına tuval üzerinde devam ediyor.

IMG_1106

Hem kendi ülkesinin geleneksel sanatını hem de batı dünyasının sanatını özümsemiş ve ‘Maymunların Resim Yapma Hakkı’ yapıtıyla batının tutucu tavrına karşı durarak kendi özgün yapıtlarını ortaya koyan Sanatçı Bedri Baykam, bu sergide de özgün eserlerini sergilediği gibi aksiyoner-eylemci-tutkulu yönüyle güncel sanatın kapılarını sanatseverlere aralıyor.

Tarihi bir mekânda üç bölümden oluşan rh+artproject Galeri‘de bir arada çok nadir rastlayabileceğiniz üç duayen sanatçı Bedri Baykam, Tomur Atagök ve Şenol Yorozlu‘nun özgün ve boyutlu eserlerini 23 Nisan 2016‘ya kadar 10.00-19.00 saatleri arasında görebilirsiniz.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_images_carousel images=”6188,6189,6190,6191,6192,6193″ onclick=”link_image” custom_links_target=”_self” mode=”horizontal” speed=”5000″ slides_per_view=”1″ title=”ESERLER”][/vc_column][/vc_row]

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı