SANATTANTİYATRO

“Yıldızlar, Boğalar ve Aşklar” ‘sahne’ diyor!

Tiyatro JEK yapımı “Yıldızlar, Boğalar ve Aşklar” oyunu 20 Aralık 2018’de Taksim Tatavla Sahne’de prömiyer yapıyor.

Fatih Hacıosmanoğlu‘nun yazıp yönettiği oyunda Yağmur Duman, Cangündüz Canpolat, Fatih Hacıosmanoğlu rol alıyorlar.

Oyunun Konusu

Sürekli büyük fırsatlar peşinde koşan iş adamı Zeplin; içinde bulunduğu kötü durumdan kurtulmanın yolunu, üç parçalık paha biçilmez bir tablo soygunu işine dahil olmakta bulur. Zeplin bu işi başarabilmek için çocukluk arkadaşı yönetmen Kemik’in kapısını uzun yıllar sonra çalmak zorunda kalır. Zeplin’in asistanı Rüya’nın da soygun plânına dahil olmasıyla üç maceraperest, hayallerinin ve çıkarlarının çatıştığı bir serüvene yelken açar.

Oyunun Künyesi

Yazan ve Yöneten: Fatih Hacıosmanoğlu

Oyuncular: Yağmur Duman, Cangündüz Canpolat, Fatih Hacıosmanoğlu Yardımcı Yönetmen: Mustafa Sezen Işık & Ses: Mustafa Sezen

Tiyatro JEK Hakkında

Oyuncu, yönetmen ve ayrıca İstanbul Teknik Üniversitesi Güzel Sanatlar Bölümü Öğretim Görevlisi olan Fatih Hacıosmanoğlu tarafından kurulan Tiyatro Jek, 2004 yılında bağımsız filmler yapmak için kurulan Jek Film’in devamı niteliğinde ortaya çıkmıştır. Fatih Hacıosmanoğlu çekmiş olduğu “Taş Yastık” ve “On Adım” adlı uzun metraj sinema filmlerinden sonra “Yıldızlar, Boğalar ve Aşklar” adlı oyunu 2017 yılında kaleme almıştır. Tiyatro sanatına olan tutkularıyla risk alabilen bir kadro oluşturmayı misyon edinen Tiyatro Jek; Fatih Hacıosmanoğlu, Mustafa Sezen, Yağmur Duman, Cangündüz Canpolat ve Bilgesu Eyi’den oluşmaktadır.
İletişim: 0532 647 9921 email: [email protected]

Haber: Nasuh Bektaş

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı