SANATTANTİYATRO

47. İsmet Küntay Tiyatro Ödülleri Sahiplerini Buldu

Türk oyun yazarı İsmet Küntay adına aralıksız olarak 47 yıldır sürdürülen, Türkiye’nin en uzun soluklu ödül organizasyonu İsmet Küntay Tiyatro Ödüllerinin kazananları belli oldu.

Gazeteci, Yazar ve Eleştirmen Hayati Asılyazıcı’nın seçici kurul başkanlığını sürdürdüğü, Nilgün Serimoğlu, Oya Gökberk, Şerif Köyan, Oğuz K. Oğuz, Mehmet Erhan Sar, Seda Demirel ve Ahmet Duman’dan oluşan “İsmet Küntay Tiyatro Ödülleri Seçici Kurulu” 2021-2022 dönemini değerlendirdi.

İstanbul Devlet Tiyatrosu tarafından sahnelenen “İyi Şanslar” adlı  oyunuyla Okday Korunan, 45. İsmet Küntay Tiyatro Ödüllerinde ‘Yılın En Başarılı Oyun Yazarı’ ödülünü kazanırken,

’46. İsmet Küntay Tiyatro Ödülleri’nde İstanbul Devlet Tiyatrosu ‘Kültür ve Sanata Katkı Özel Ödülü’ne layık görüldü.

’47. İsmet Küntay Tiyatro Ödülleri’nde ise İstanbul Devlet Tiyatrosu Sanatçısı Metin Belgin, ‘İsmet Küntay Tiyatro Özel Ödülü’nün sahibi oldu.

İstanbul Devlet Tiyatrosu’na, “İsmet Küntay Tiyatro Ödülleri” kapsamında 4 Kasım Cuma günü gerçekleştirilecek törende 3 ödül takdim edilecek.

Geride bırakılan iki yılda küresel salgın sebebiyle ödüller açıklanmış fakat ödül teslim töreni yapılamamıştı. Gerçekleştirilecek ödül töreninde, bu yılki ödüllerin yanı sıra geçmiş iki döneme ait ödüller de sahiplerine verilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu