HEYKELRESİMSANATTAN

74. Devlet Resim ve Heykel Yarışması başvuruları başlıyor!

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca bu yıl “Ressam Mihri Müşfik’in anısına” gerçekleştirilecek olan “74. Devlet Resim ve Heykel Yarışması” kapsamında; ülkemiz sanatçılarının son eserlerini bir arada sergilemek, sanat ortamımıza yeni eserler kazandırmak ve buna bağlı olarak da sanatçılarımızın verimini artırmak amacıyla;  “Resim Yarışması”, “Heykel Yarışması”, “Seramik Yarışması” ve “Özgünbaskı Yarışması”düzenleniyor.

Yarışmaya başvuru; 16 Temmuz – 28 Eylül 2018 tarihleri arasında, https://plastiksanat.kultur.gov.tr/  adresi üzerinden e-devlet sistemine yönlendirilerek bu yıl ilk defa çevrimiçi (online) olarak gerçekleştirilecek. Yarışmaya başvurmak için e-devlet şifresi gerekiyor.

      74. Devlet Resim ve Heykel Yarışması’nda, dağıtılacak ödüller;

“Resim Yarışması” Başarı Ödülü (3 adet) 15.000.-TL + Başarı Belgesi

“Heykel Yarışması” Başarı Ödülü (3 adet) 15.000.-TL + Başarı Belgesi

“Özgünbaskı Yarışması” Başarı Ödülü (3 adet) 15.000.-TL + Başarı Belgesi

“Seramik Yarışması” Başarı Ödülü (3 adet) 15.000.-TL + Başarı Belgesi

Sergilenmeye değer görülecek her bir kategorideki en fazla yirmi (20) eser için ayrı ayrı 500.-TL ve Katılım Belgesi verilecektir.

              Yarışmanın Seçici Kurulu

  • Seçici Kurul, 8 (sekiz) akademisyen /sanatçı ve 1 (bir) Bakanlık temsilcisinden oluşturulacak olup, üyelerin isimleri, son başvuru tarihinden (28 Eylül 2018) sonra Kültür ve Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın resmi internet sitelerinden www.kulturturizm.gov.trwww.guzelsanatlar.gov.tr, duyurulacak.
Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı