HEYKELRESİMSANATTAN

74. Devlet Resim ve Heykel Yarışması başvuruları başlıyor!

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca bu yıl “Ressam Mihri Müşfik’in anısına” gerçekleştirilecek olan “74. Devlet Resim ve Heykel Yarışması” kapsamında; ülkemiz sanatçılarının son eserlerini bir arada sergilemek, sanat ortamımıza yeni eserler kazandırmak ve buna bağlı olarak da sanatçılarımızın verimini artırmak amacıyla;  “Resim Yarışması”, “Heykel Yarışması”, “Seramik Yarışması” ve “Özgünbaskı Yarışması”düzenleniyor.

Yarışmaya başvuru; 16 Temmuz – 28 Eylül 2018 tarihleri arasında, https://plastiksanat.kultur.gov.tr/  adresi üzerinden e-devlet sistemine yönlendirilerek bu yıl ilk defa çevrimiçi (online) olarak gerçekleştirilecek. Yarışmaya başvurmak için e-devlet şifresi gerekiyor.

      74. Devlet Resim ve Heykel Yarışması’nda, dağıtılacak ödüller;

“Resim Yarışması” Başarı Ödülü (3 adet) 15.000.-TL + Başarı Belgesi

“Heykel Yarışması” Başarı Ödülü (3 adet) 15.000.-TL + Başarı Belgesi

“Özgünbaskı Yarışması” Başarı Ödülü (3 adet) 15.000.-TL + Başarı Belgesi

“Seramik Yarışması” Başarı Ödülü (3 adet) 15.000.-TL + Başarı Belgesi

Sergilenmeye değer görülecek her bir kategorideki en fazla yirmi (20) eser için ayrı ayrı 500.-TL ve Katılım Belgesi verilecektir.

              Yarışmanın Seçici Kurulu

  • Seçici Kurul, 8 (sekiz) akademisyen /sanatçı ve 1 (bir) Bakanlık temsilcisinden oluşturulacak olup, üyelerin isimleri, son başvuru tarihinden (28 Eylül 2018) sonra Kültür ve Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın resmi internet sitelerinden www.kulturturizm.gov.trwww.guzelsanatlar.gov.tr, duyurulacak.
Etiketler

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı