RESİMSANATTAN

Adviye Bal’ın umutsuzluğa ve renksizliğe başkaldıran eserleri!

Adviye Bal’ın son dönem resim ve heykel işlerinden oluşan ‘Parçalanmaz Akış’ başlıklı sergi Art Parisa Gallery’de açıldı.

Kendi kültürel coğrafyasından beslenen sanatçı kimliği ile dikkat çeken Adviye Bal, son dönem işlerinden oluşan ‘Parçalanmaz Akış’ başlıklı sergide yine insan formlarını toplum psikolojisi içinde ele alarak ortaya koyduğu kompozisyon ve temalarla kişisel bulgu ve gözlemlerini somutlaştırıyor. Sanatçı, toplumsal ve insani olanın sanatını yapma tercihi ile bireysel kaygıların topluluklar içindeki yansımalarına odaklanıyor. Adviye Bal bu yaklaşımı ile her bireyin yaşam yolculuğunu bir bütünlük içerisinde resmediyor.

Çizgileri ve kompozisyonları ile evrensel bir dil kullanan sanatçı, tüm çıplaklığı ve sadeliği ile kadını cinsiyet ayrımı gözetmeksizin erkek ile aynı toplum içerisinde eşit şartlarda konumlandırmaktan çekinmeyen, toplumun tüm renklerinin bir arada yaşayabileceğini gösteren, bireyci olmayan insan figürünü öne çıkaran bir anlayış sergiliyor.

Umutsuzluğa, çaresizliğe ve renksizliğe bir başkaldırı niteliği taşıyan bu eserleri, 1 Nisan 2019 tarihine kadar Art Parisa Gallery‘de görebilirsiniz.

Art Parisa Gallery
Vişnezade Mah. Süleyman Seba Cad. No: 74 Daire 2
Beşiktaş/ İstanbul

Giriş ücretsizdir.

https://adviyebal.com.tr/

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı