KİTAP

‘Aşk İçin Bir Kelime’

Emily Robbins’in kaleme aldığı romanı Aşk İçin Bir Kelime, Altın Kitaplar logosuyla yayımlandı!

Gerçek aşkı bulmak için Leyla ile Mecnun’un hikayesinin peşine düşen Amerikalı öğrenci Bea’nin kendini karmaşaya sürükleyen Suriye’de bulması konu ediliyor.

“Robbins’in melodik romanı bir savaş ve aile hikayesi ama her şeyden öte, dizginlenemez bir aşkın sevinç nidası.”      Khaled Hosseini

Amerikalı bir öğrenci olan Bea, aşkın doksan dokuz adını bilse de bu ona yetmez. Gerçek aşkı bulmak umuduyla her şeyi geride bırakıp zor zamanlardan geçen bir Ortadoğu şehrine, Leyla ve Mecnun’un büyüleyici aşk hikayesinin izini sürmeye gider. Zamanla, yanında kaldığı ailenin önemli bir parçası haline gelir.

Kendini, evin çalışanı Nisrine ile sokağın karşısındaki karakolda polis olan Aden arasındaki imkansız aşkın ortasında buluverir. Belki de aradığı tüm o eşsiz duyguları bu karışık ülkede, her gün tanık olduğu bu aşk hikayesinde bulacaktır.

Bu kitaba KitapDevrimi.com’dan ulaşabilirsiniz: http://kitapdevrimi.com/magaza/kitap/edebiyat/ask-icin-bir-kelime-emily-robbins/

Yazar Hakkında

Ortadoğu ve Kuzey Afrika’da yaşayan ve çalışan yazar, 2007-2008 yılları arasında Fulbright bursuyla gittiği Suriye’de, Kadınlar Camilerde Hareketi’nin aracılığıyla dil ve din üzerine dersler aldı ve ülkenin önde gelen entelektüel ailelerinden birinin yanında yaşadı. Robbins, Swarthmore Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra St. Louis’deki Washington Üniversitesi’nde yüksek lisans eğitimi gördü ve 2016 yılında Ürdün’de öğrenim görmek üzere ikinci Fulbright bursuna hak kazandı. Emily Robbins, Chicago ve Brownsville, Texas’ta yaşamaktadır.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı