SANATTANSİNEMA

Atlas Sineması, film festivalleri ve galalar ile yaşayacak!

Hürriyet Gazetesi’nden İsmail Bayrak’ın haberine göre TÜRK sinemasında unutulmaz filmlere imza atan Erler Film’in yapımcısı Türker İnanoğlu, ortağı olduğu Atlas Sineması’na devlet tarafından el konulduğu iddialarını yalandı.

1985 yılında beri İrfan Atasoy’la sinemayı işlettiklerini belirten Türker İnanoğlu süreci şu şekilde anlattı:
“Bu haberler gerçeği yansıtmıyor. Turizm ve Kültür Bakanı Sayın Mehmet Nuri Ersoy, TÜRVAK Türker İnanoğlu Vakfı Sinema-Tiyatro Müzesi’nde ziyarete geldiğinde müzeyi çok beğenmiş ve tebriklerini sunmuştu.
Sayın Ersoy, Atlas Sineması’nın durumunu sorduğunda ise; ben de zarar içinde olduğunu ve her ay 10-15 bin TL cebimizden ödeme yapıldığını aktarmıştım. Sayın Mehmet Nuri Ersoy da; ‘Biz burayı bütün galaların ve film festivallerinin yapıldığı bir sinema haline getirelim’ dedi. Bu da benim çok hoşuma gitti. Bu projeye katılmak istedim ve ‘evet’ dedim. Sonrasında bakanlığın restorasyon çalışmaları için tahliye ettik.”

Restorasyon çalışmalarının başladığını belirten İnanoğlu: “Yan taraftaki Kulis Bar Restoran ve Küçük Sahne Tiyatrosu da bünyesine katılarak, büyük ve kompleks bir sanat merkezi haline dönüşecektir. Atlas Sineması, sinema sarayı olacak. Türkiye ve dünyanın dört bir tarafından gelecek ziyaretçilerine; birçok kitap ve film arşivlerinden oluşan zengin bir sanat müzesi olarak hizmet verecektir” dedi.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı