RESİMSANATTAN

AYA Gallery & Müzayede Evi’nden Yeni Yıl Müzayedesi

AYA Gallery & Müzayede Evi’nin organize ettiği ‘Yeni Yıl Müzayedesi’ Park Dedeman Levent’te gerçekleştirildi.

Sevdiklerine uzun yıllar hatırlanacak, anlamlı hediyeler vermek isteyenler için mükemmel fırsat ve yeni yıla özgün müzikler eşliğinde gerçekleştirilen müzayede de yeni yılın yaklaştığı hissettirildi. Bu muhteşem atmosferde yapılan müzayedeyi Türkiye’nin ilk yabancı kadın Müzayede Yöneticisi olan Yuliya Ergene şöyle anlattı: ‘Yeni Yıl Müzayedelerimiz bizim için çok özel ve değerli. Çünkü sevdiklerinize sanatı hediye etmek paha biçilemez bir mutluluktur. Sanat hediye etmek farklıdır. Bir parfüm, bir gömlek gibi eskimeleri söz konusu değildir, özellikle istenmedikçe yok olmazlar. Orijinal eserler gün geçtikçe değerlenirler. En önemlisi de sizi anlatır ve hatırlatırlar

Açık arttırmaya katılanlar arasında düzenlenen Yılbaşı çekilişinde 3 kişiye AYA Gallery’den sürpriz hediyeler verildi. Müzayedenin en renkli ve en heyecanlı anlarının yaşandığı çekilişte, 1. kişiye Ressam Hikmet Çetinkaya’nın özel koleksiyonlarından biri olan ‘Akşam Üstü’ adlı eserinin izlerini taşıyan bir fular, 2. kişiye Dünya resimlerindeki şaheserlerin bir arada bulunduğu 100 kartlık muhteşem bir kart koleksiyonu, 3. kişiye de ‘Sanatım’ Dergisine 1 senelik abonelik hediye edildi.

Aralık ayında düzenleyeceği 2. yeni yıl müzayedesini 22 Aralık 2018 tarihinde gerçekleştirecek olan AYA Gallery & Müzayede Evi sevdiklerinize ve size sanatı armağan etmeye devam ediyor. Siz de bu yeni yılda sevdiklerinize sanatla mutlu yıllar dileyin.

AYA Gallery & Müzayede Evi Hakkında:
 Sanat camiasına kazandırdığı Kuzeyli ressamlarla tanınan AYA Gallery, Park Dedeman Levent bünyesinde organize ettiği galeri alanında düzenli sanat sergileri ve müzayedeler gerçekleştirmektedir. Portföyünde bulunan 50’ye yakın sanatçının eserlerini, ‘KALEYDOSKOP by AYA’ markasıyla düzenlediği karma seçkilerle ve ayrıca solo sergilerle sunan AYA Gallery, modern hayatın vazgeçilmez yaşam merkezleri olan otellere sanat galerileri kurarak, şehrin hızlı temposundan uzaklaşmadan güzelliklere yaklaşmanızı mümkün kılıyor. Daha önce plastik sanatları hayatına katmamış insanları resim sanatı ile tanıştırıyor, boş duvarları orijinallerle buluşturuyor.
Misyonu sadece toplumlar arasında sanat köprüsü inşa etmek değil, aynı zamanda sanat ve toplum arasındaki incelmiş bağları kuvvetlendirmek. Yarının büyüklerine düşlerini kaybetmemeleri için güç vermek de severek yaptıkları işlerden…

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı