SANATTANTİYATRO

“Bir Bu Eksikti” ilk gösterimini yaptı.

‘Tiyatro Dünyası Oyuncuları’nın yeni komedi oyunu “Bir Bu Eksikti” ilk gösterimini yaptı.

Tiyatro Dünyası Oyuncuları, üçüncü sezonda Ray Cooney‘in yazdığı, Can Törtop‘un yönettiği “Bir Bu Eksikti” adlı komedi oyunu ile seyirci karşısına çıktı. Üç sezondur ilgiyle takip edilen ve bir çok ödüle layık görülen ‘Hangisi Karısı’ oyunundan sonra yine aynı ekiple izleyici karşısına çıkan Tiyatro Dünyası Oyuncuları, bu kez iki perdelik komedi “Bir Bu Eksikti” ile beğeni topladı.

Bu oyunda da “Hangisi Karısı” oyunu ekibinin tamamına yakını yer alırken yer almayan oyuncular da arka planda her türlü desteğe devam ettiler. Tiyatro Dünyası Oyuncuları arasındaki ekip uyumu ve sarsılmaz bir dostluk bağı dikkat çekerken bu uyum ve dostluk oyunlarda izleyicinin beğenisiyle karşılık buluyor.

İki perdelik komedi “Bir Bu Eksikti”, ritmin çok yüksek olduğu, çok tempolu bir oyun. Özellikle başrolde oynayan aynı zamanda oyunun yönetmeni Can Törtop, dört farklı rolde çok başarılı bir performans sergiliyor.

“Bir Bu Eksikti” oyununun ilk gösterimine ilgi yüksekti. Profilo Kültür Merkezi’nde yapılan ilk gösterimde salon doluydu. Oyunu izlemeye gelenler arasında Aysun Kocatepe, Ali Kocatepe, Güngör Bayrak, Erkan Özerman gibi ünlü isimler vardı.

Haber-Fotoğraf : Nasuh Bektaş
Twitter: @nasuhbektas 

Oyun Hakkında;

Tiyatro Dünyası Oyuncuları, 2017-2018 Tiyatro Sezonu’na yepyeni bir komedi oyunuyla giriyor: ‘Bir Bu Eksikti’

Fars türünün en iyi yazarı Ray Cooney’nin yazdığı oyunu Can Törtop tarafından uyarlandı. Ortaya hem bizim kültürümüzden bir ortaoyunu hem de çok eğlenceli bir fars çıktı.

Oyunun başrollerinde Berke Hürcan, Ece Gürsel, Can Törtop, Ümmühan Kıldiş ve Celal Belgil oynuyor.

Müşfik Bey (Celal Belgil), eski ortağının oğlu Şakir Sokullu’yu (Can Törtop) aramaktadır. Amacı Şakir’e yüklü bir para vermek olan Müşfik Bey’in tek şartı Şakir’in başka akrabası olamamasıdır. Gazete ilanını gören Şakir, Dostu Ahmet Temiziş (Berke Hürcan) ile köşke parasını almaya gelir. Bildiği kadarıyla yaşayan başka akrabası yoktur. Ancak bir ikiz kardeşinin olduğunu fark etmesi uzun sürmeyecektir. Şakir’in ikizi Ali, evin genç kızı Suna’ya (Ece Gürsel) aşık olurken karısı Ayşe de (Ümmühan Kıldiş) Şakir’in peşindedir.

Bir Bu Eksikti, hem geleneksel tiyatromuzdan çok güzel tatlar sunarken hem de artık ekibin alışılmış tempolu ve eğlenceli yorumuyla seyirciye bol kahkahalı bir oyun vadediyor.

Oyuncu Kadrosu;

Ece Gürsel, Berke Hürcan, Celal Belgil, Can Törtop, Ümmühan Kıldiş, Ferhat Balaban, Sedat Dalar, Ayşen Erikli

Etiketler

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı