RESİMSANATTAN

Bir Vecd Halinin ve Kavuşma Hikayesinin sergisi…

Küratörlüğünü Şule Altıntaş’ın yaptığı Ömer İlksen Akçil’in ‘ZEHAB’ adlı kişisel sergisi Gama Art Gallery’de…

2000 yılından beri İspanya’da yaşayan sanatçı Ömer İlksen Akçil, ‘ZEHAB’ adlı kişisel sergisi ile İstanbul Gama Art Gallery‘de sanatseverlerle buluştu. Sanatçı, bu serginin kendinden geçme, vecd hali  ve kavuşma gibi anlamlara gelen ‘ZEHAB’ ismini almasının hem biten resimleri ile kavuşmanın hem de bu resimleri sanatseverlerle buluşturma heyecanı ve mutluluk halinin bir sonucu olduğunu söyledi.

Deneyimleyerek gözlemlediği ve kendisini duygulandıran, düşünmeye koşullandıran her şeyin resmini yapan sanatçı ‘’ZEHAB’’ adlı sergi çalışmalarını şöyle tanımladı:
‘Her gidiş bir bilinmeyenedir, önce adımlarını izler sonra yolu. Ve tanıdığı karanlıkta ışığı bulur.  Gitmek istedigi yerdedir aslinda insan sadece bunu bildigini bilmez, ne gidişleri biter ne yolları. O karanlık, bildiğini hatırlamadığı yol aslında kendisidir, yürüdükçe hatırlar hatırladıkça yaşadığı vecd halidir. Dünün karanlığını unutmak için bir yoldum, yolumda ışık oldum.’

İspanya’da yaşamasına rağmen kendi öz kültürünün ögelerini resimlerine aktaran, bunları evrensel boyutta sergileyen bir sanatçının sergisini izlemek istiyorsanız, 13 Aralık 2017 tarihine kadar Gama Art Gallery’de izleyebilirsiniz.

Gama Art Gallery
Turnacıbaşı Sk. 21 Beyoğlu-İstanbul (Galatasaray Hamamı girişi karşısı)

Giriş ücretsizdir.

Başa dön tuşu