HEYKELRESİMSANATTAN

BOZCAADA SANAT ÇALIŞTAYI, FARKLI DİSİPLİNLERİ BİR ARAYA GETİRİYOR!

Bu sene ilk kez, 03-10 Haziran 2018 tarihleri arasında düzenlenen “Bozcaada Sanat Çalıştayı”, 17 sanatçının katılımıyla Bozcaada Destina Suit Otel’de başladı.

Ayşe Yeğin, Barış Mengütay, Beksultan Oğuz, Ceyda Hüseyinoğlu, Erhan Ateşlenmek, Fatih Şimşek, Filiz Kallenci, Gafur Uzuner, Işıl Çelik, Mehmet Kar, Melda Yaramış, Mustafa Günen, Nesrin İçen, Serhat Alparslan, Veysel Boğatepe, Yıldız Yılmaz Kaçar ve Zeynep Güldoğdu gibi farklı disiplinlerden bir araya gelen sanatçıların ürettikleri eserler, çalıştay sonrasında Veysel Boğatepe’nin küratörlüğünde, 09 Haziran’da sergilenecek. Ayrıca panel-söyleşi-müzik dinletisi gibi etkinliklerin de düzenleneceği çalıştay sonrasında sanatçılar, ortak bir bildiri yayınlayacaklar. Bozcaada Sanat Çalıştayı’nın onur konuğu ise Türk Sanat Tarihinin önemli isimlerinden Özdemir Altan olacak.

Bozcaada Sanat Çalıştayı’nı koordine eden Oğuz Kemal Özkan; ‘Bozcaada Sanat Çalıştayı’nın amacının, sanatın gücünü her alana yaymak, farklı yaş gruplarından sanatçıların birbirleriyle tecrübe paylaşımını sağlamak ve sanatsal anlamda hem ülkemizin hem Türk sanatının geçtiği bu sıkıntılı dönemde bir farkındalık yaratmak’ olduğunu söyledi.

Bozcaada Sanat Çalıştayı, 3-10 Haziran 2018 tarihleri arasında, Bozcaada Destina Suit Otel’de Bozcaada Destina Otel ana sponsorluğunda, Ek Dergi, KitaptanSanattan.com, TurkishArtNews.com – TurkishArtLine.com medya sponsorluğu, Colorbox ve Winsor&Newton malzeme desteğiyle gerçekleşiyor.

Etiketler

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı