Genel

Bozcaada Tatil Keyfi

Bozcaada tatil keyfi için önemli destinasyonlardan birisi.
Ege Denizi’nin kuzeyinde, Çanakkale iline bağlı Türkiye’nin üçüncü büyük adası olan Bozcaada, Çanakkale Boğazı’nın hemen girişinde yer alıyor.
Bozcaada’ya karayolu ile ulaşım mümkün olmamakla birlikte Geyikli’den kalkan feribotlar ve Çanakkale’den kalkan deniz otobüsleri ile ulaşılabiliyor.

Bozcaada, 12 koy ve 12 buruna sahip. Adanın etrafında 17 küçük adacık yer alıyor. Ada, Akdeniz ikliminin etkisi altında ve oldukça düşük bir nem oranına sahip.

Bozcaada Tatil Keyfi: Nasıl Gezilir?

Harika güzelliklerle dolu Bozcaada’yı keşfetmenin en keyifli yollarından birisi kendinize ait bir araç ile gezmek. Ancak Bozcaada fazla engebeli olmayan yapısıyla yürüyüş yapmak ve bisiklet kullanmak için de ideal bir yer. Ada’yı araç ile durmadan yaklaşık 1 saatte dolaşabilirsiniz.

Bozcaada’da Nereler Görülmeli?

1.Rüzgar Gülleri ve Polente Feneri

2.Bozcaada Kalesi

3.Rum Mahallesi

4.Bozcaada Müzesi

5.Göztepe

6.Şarap Fabrikaları

7.Köprülü Mehmet Paşa Camii

8.Meryem Ana Kilisesi

9.Ayazma Plajı

10.Akvaryum Koyu

11.Tuzburnu Koyu

12.Tekirbahçe Koyu

13.Poyraz Limanı Koyu

14.Beylik Koyu

15.Çayır Koyu

16.Mitos Plajı

17.Habbele Plajı

18.Sulubahçe Plajı

19.Ayana Koyu

Bozcaada’da Nerede Kalınır?

Destina Suit Otel konforlu odaları, yüzme havuzu, çocuk parkı ve havuzu, doğa içinde büyük bahçesi, açık hava restoranı ve otoparkı ile Bozcaada’da az bulunan bir konaklama imkanı sunuyor.

4 dönüm üzerine kurulu villa tipi 5 binada büyük ve küçük iki suit oda tipi bulunuyor. Büyük suitlerin 2 yatak odası ve maksimum 6 kişilik kapasitesi, küçük suitlerin 1 yatak odası ve maksimum 4 kişilik kapasitesi bulunuyor. Hepsinde ayrı bir oturma bölümü ve banyo da bulunuyor. Otel ile ilgili detaylı bilgilere https://www.bozcaadadestina.com/ sitesinden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu