SANATTANSİNEMA

CGV Arthouse Diyarbakırlı Sanatseverlerle Buluştu

CGV Mars Entertainment Group’un bağımsız sinemaya ve sanat filmlerine destek vermek, festivallerde yer alarak ödüller toplamış filmleri daha çok seyirciye ulaştırmak hedefiyle hayata geçirdiği CGV Arthouse, şimdi de Cinemaximum Forum Diyarbakır’da sinemaseverlerle buluşuyor.

CGV Mars Entertainment Group‘un 2017 yılında bağımsız sinemaya ve sanat filmlerine destek vermek; hem ulusal hem de uluslararası festivallerde boy göstermiş, ödüller toplamış, kendinden söz ettirmiş filmleri daha çok seyirciyle buluşturmak hedefiyle hayata geçirdiği CGV Arthouse, artık Diyarbakırlı sanatseverlere de hizmet veriyor. Diyarbakırlı sinema tutkunlarında gelen yoğun talep doğrultusunda açılan CGV Arthouse; İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya ve Eskişehir’in ardından 17. lokasyon olarak Cinemaximum Forum Diyarbakır’da bağımsız sinema tutkunlarıyla buluşuyor. CGV Arthouse, sinemadan, edebiyattan ve sanattan hoşlanan; hayattan ilham alan kişilere diğer sinema salonlarında göremeyecekleri filmleri, Türkiye’nin en iyi sinema salonlarında seyretme imkanını sunuyor.

Dünya prömiyeri Cannes Film Festivali’nde yapılan Arctic ve 2018 Sundance Film Festivali’nden İzleyici Ödülü’ne layık görülen Suçlu, Cinemaximum Forum Diyarbakır CGV Arthouse’da gösterimdeki filmler arasında yer alıyor. Brezilya asıllı Youtube yıldızı, video klip ve reklam yönetmeni Joe Penna’nın ilk uzun metrajlı filmi Arctic, kutup bölgesine düşen bir kazazedenin doğaya rağmen hayata kalma hikayesini anlatıyor. Yılın en orijinal ve çarpıcı gerilim filmlerinden biri olan Suçlu ise acil yardım hattında çalışan bir polis memurunun oturduğu santral odasında, kaçırılan bir kadını kurtarmak için verdiği çabayı konu ediyor.

CGV Mars Entertainment Group Hakkında:

2016 yılında CJ Güney Kore’nin en büyük multiplex sinema zinciri bünyesine katılan CGV Mars Entertainment Group, Türkiye’de sinema izleyicisine üstün hizmet kalitesiyle sinema keyfi sunmak için çalışmalarını sürdürmektedir. 4DX, Starium, ScreenX, IMAX gibi gibi ileri düzey film teknolojilerini Türkiye ile ilk buluşturan şirket olan CGV Mars Entertainment Group, konforlu, özelleştirilmiş koltuklarının yer aldığı Gold Class ve Tempur salonları ile de farkını ortaya koymaktadır. Cinemaximum salonları ile dünya standartlarındaki teknolojiyi; konfor, ergonomi ve üstün hizmet anlayışı ile birleştiren CGV Mars Entertainment Group, sunduğu avantajlı kampanyalar ve CGV Cinema Club ile sinema keyfini herkesle buluşturmayı hedeflemektedir. CGV Mars Entertainment Group Türkiye genelinde 909 salonu ve 122.316 koltuk sayısı ile Türk filmseverlere hizmet sunmaktadır.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı