SANATTANTİYATRO

‘Çılgın Zamanlar’ın Çılgın Oyuncuları

Sam Bobrick’in yazıp, Çağman Pala’nın çevirip, Kemal Başar’ın yönettiği Tiyatro Keyfi yapımı ‘Çılgın Zamanlar’ oyunu seyirci ile buluştu.

Ataşehir Duru Sahnesi’nde ilk gösterimi yapılan oyuna ilgi çok yoğundu. Oyunu izleyenler arasında, Müge Akyamaç, Rüya Ersavcı, Eda Özülkü, Metin Özülkü, Masis Aram Gözbek, Hakkı Ergök vardı.

Oyunu Kemal Başar yönetirken, usta isimler Cem Özer ve Zeynep Gülmez oyunun başrollerinde yer alıyor. İki perdelik oyun, hem güldüren hem de düşüren mesajları ile izleyicilere keyifli dakikalar yaşatıyor.

Usta oyuncuların performansı ve genç oyuncuların enerjisi ile birleşen oyun, aynı zamanda içeriğine uyun kuşakları arası sorunlar, hayatımızın kimi dönemlerinde karşılaştığımız sorunlara parmak basıyor.

Oyun bitimi seyircilerin ayakta alkışlaması, oyuncuların ve yönetmenin konuşması ile ilk gösterim tamamlandı.

Oyun Hakkında

ÇILGIN ZAMANLAR
Cem Özer, Kemal Başar ve Zeynep Gülmez’in başlıca rollerini oynadığı ‘Çılgın Zamanlar’, sezonun en eğlenceli oyunu olmaya aday. Sam Bobrick’in dünyaca ünlü komedisi Türkiye’de ilk kez sergileniyor.

Miles, otuz yıllık karısını yarı yaşında bir kadınla evlenmek için terk etmiştir. Altı ay sonra genç ve çekici karısı onu terk eder, ortağı fena kazıklar, kızının evliliği çatırdamaya başlar, ayrıca harika görünen eski karısı genç erkek arkadaşı ile yaşamak için dairesini satın almak istemektedir. Sonunda ne oluyor tahmin edebilir misiniz bilemeyiz, ama 2 saat boyunca gülmekten yüz kaslarınızın ağrıyacağını biliyoruz.

KÜNYE

Yazan: Sam Bobrick
Çeviren: Çağman Pala
Yöneten: Kemal Başar
Oyuncular: Cem Özer, Kemal Başar, Zeynep Gülmez, İmren Çapanoğlu, Caner Nalbantoğlu
Dekor Tasarımı: Murat Gülmez
Işık Tasarımı: Yüksel Aymaz
Koordinatör ve Afiş Tasarımı: Zeynep Yaylıcıoğlu
Reji Asistanı: Cansu Tekoluk
Organizatör: Oğuzhan Güler – İMC Production
SÜRE: 2 perde, 2 saat

Haber-Fotoğraf: Nasuh Bektaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu