SANATTAN

Contemporary Istanbul, Genç Danışma Kurulu’nu Duyurdu

Akbank ana sponsorluğu ile gerçekleştirilen Contemporary Istanbul, 15. Edisyonu öncesi bir araya getirdiği Genç Danışma Kurulu ile Türkiye’de çağdaş sanatın gelişmesi ve sanatın uluslararası genç dünyası ile buluşmasını hedefliyor.

Contemporary Istanbul, kuruluşundan itibaren ülkenin geleceği olan genç sanatçıya, galeriye, sanatsevere, koleksiyoncuya ve sanat dünyasının genç profesyonellerine öncelik vermeye devam ediyor. 2020 yılının ilk Danışma Üst Kurulu toplantısında genç profesyonelleri bir araya getirmek ve sanat dünyasına yepyeni bir bakış açısı kazandırmak amacıyla Contemporary Istanbul Danışma Üst Kurulu, Genç Danışma Kurulu’nu bir araya getirme kararı aldı.

Danışma Üst Kurulu tarafından verilen karar ile Genç Danışma Kurulu’ndan 2 üye Danışma Üst Kurulu toplantılarına davet edilecek. Her zaman genç, yeniliği benimsemiş, öncü bir marka olan Contemporary Istanbul’un her edisyon öncesi ve sonrası bir araya geleceği Genç Danışma Kurulu’nu genişleterek yeni projeleri hayata geçirmeyi hedefliyor.

Contemporary Istanbul Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Rabia Güreli

Genç Danışma Kurulu’nun 18 üyesi ile mart ayında online gerçekleşen toplantı sonrası Contemporary Istanbul Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Rabia Güreli, Genç Danışma Kurulu ile ilgili;‘‘Contemporary Istanbul’un her edisyonunda önem verdiğimiz vizyon yenileme konusunda bir adım daha attık. Genç Danışma Kurulu ile 15. Edisyon öncesi yaptığımız toplantıda kurul üyelerinin enerjisi ve proje önerileri ile heyecanlı bir toplantı gerçekleştirdik. 18 üye ile bir araya geldiğimiz Genç Danışma Kurulu’nu ilerleyen dönemlerde genişleterek, yeni kurul üyelerinin de girişimci ruhu, sanat tutkusu ve yenilikçi vizyonu ile Contemporary Istanbul’a yepyeni bir soluk getireceğimize inanıyorum. Yönetim olarak, Genç Danışma Kurul üyeleri ile iş birliği yapmak sanatın birleştirici gücünü daha derinden hissetmemizi sağlayacaktır. Böylece, İstanbul’un dünya çağdaş sanatında bir merkez olmasını daha etkin bir şekilde destekleyeceğiz.’’ dedi.

Contemporary Istanbul Danışma Üst Kurulu ve Genç Danışma Kurulu üyeleri ile ilgili daha fazla bilgi almak için buraya tıklayın.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı