SANATTANTİYATRO

Dört Bin Seyirci Ayakta Alkışladı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları her yıl olduğu gibi bu yılda, sezon sonu belli oyunlardan oluşan programla, Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi’nde yaz oyunları düzenleniyor.
Yaz Oyunları kapsamında İki Efendinin Uşağı, 12.Gece, Hastalık Hastası oyunları seyirci ile buluşuyor.

Dün akşam Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi’nde dört bin seyirci ile müthiş bir akşam yaşandı. Shakespeare’in en sevilen komedilerinden biri olan 12. Gece oyunu seyircileri büyüledi.

İBB Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Ayşegül İşsever’in verdiği bilgilere göre tüm oyunlarda biletler günler önce tükendi. Tiyatroya olan ilgiden çok mutlu olduğunu dile getiren İşsever, yaz oyunlarının seyirciler açısından keyifli geçmesi için ellerinden geleni yaptıklarını iletti.

12. GECE

Shakespeare’in en sevilen komedilerinden biri olan 12. Gece’de, ikiz kardeşler Viola ve Sebastian, bir gemi kazasından sonra, birbirlerini öldü sanıp ayrı düşerler. Viola, Illyria dükü Orsino’nun hizmetine girebilmek için erkek kılığına girer. Orsino adına güzel Olivia’ya kur yapmakla görevlendirilir. Olivia ise kardeşinin ölümünden sonra yastadır ve ayağına gelen herkesi geri çevirmektedir, ta ki şimdi erkek kılığındaki Viola’ya aşık olana dek. Bu sırada, Olivia’nın dayısı Tobi, tutucu hizmetkâr Malvolio’ya şamatalı bir oyun oynarak, bu cümbüşlü kimlik yanılması ve karşılıksız aşk hikâyesini iyice kızıştırır. William Shakespeare’in yazdığı,  Serdar Biliş’in yönettiği oyunda Ali Gökmen Altuğ, Bennu Yıldırımlar, Doğan Şirin, Emrah Özertem, Ersin Umulu, Gürkan Başbuğ, Mehmet Avdan, Neşe Ceren Aktay, Nilay Bağ, Özge Kırdı, Özge Özder, Seda Fettahoğlu, Senan Kara Tutumluer, Tolga Yeter rol alıyor.

Haber-Fotoğraf: Nasuh Bektaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu