SANATTAN

Emek Sineması’nın Yerine…

Yıkılan tarihi Emek Sineması’nın yerine yapılan Grand Pera adlı komplekste ünlü Madame Tussauds balmumu heykeller müzesinin açılacağı duyuruldu. Tarihi Serkildoryan binasını da içine alan Grand Pera’nın Mart 2016’da açılması bekleniyor.

Dünya genelinde her yıl 40 milyonu aşkın ziyaretçiyi ağırlayan Madame Tussauds, onlarca balmumu heykelin sergileneceği Grand Pera’daki müzesinde, her yıl, yerli ve yabancı 2 milyon misafiri konuk edecek. Yaklaşık 2.000 m2’lik alana yayılan müzede, Türkiye ve dünyadan, sanat, spor, siyaset, bilim gibi alanlarda önemli başarılara imza atmış figürlerin balmumu heykelleri sergilenecek.

SHOWBIZ Rihanna 111386

SHOWBIZ Rihanna 111386

Konuyla ilgili bilgi veren Grand Pera projesi Genel Müdür Yardımcısı İhsan Salar, “Merlin Entertainments ile imzaladığımız Madame Tussauds sözleşmesi, uzun zamandır hassasiyetle üzerinde çalıştığımız Grand Pera’nın bölgeye getireceği yenilik ve canlılığı kanıtlıyor. Projemizin ilk sürpriz markası olan Madame Tussauds, Grand Pera’da yer alacak birçok yenilikçi markanın da habercisi niteliğinde. Mart 2016’da kapılarını açacağımız Grand Pera’da, kiralama faaliyetlerimiz yoğun bir şekilde devam ediyor. Proje, aslına uygun olarak renove edilen tarihi Cercle d’Orient binası, yeni bir döneme adım atacak olan Emek Sineması, 8 yeni sinema salonu, tiyatrosu, 20 bin m2’ye yayılan 100 farklı kiralama alanı, trendler ve tasarımı odağına alan marka karması, ‘food lounge’ konseptindeki, teraslı, yemyeşil gastronomi katı, nitelikli eğlence alanları ve Madame Tussauds gibi değerleriyle kısa sürede bölgenin çekim merkezi olacak. Misafirlerimize, hedefi ‘Beyoğlu Yeniden’ olarak belirlenen Grand Pera ile modayı, lezzeti, alışverişi, eğlenceyi, kültür ve sanatı, sinemayı yüksek kalite standartlarında, çağdaş teknolojileri kullanarak ve yüksek hijyenik koşullarda sunacağız. Hafta sonları günde 3 milyon kişinin geçtiği İstiklal Caddesi’nin merkezindeki Grand Pera’da yer alan Madame Tussauds’nun, ‘yılda 2 milyon ziyaretçi’ hedefini fazlasıyla aşacağına inanıyoruz” dedi.

(http://www.yenicikanlar.com.tr/)

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı