SANATTANYENİ ÇIKAN ALBÜMLER

‘Enya’dan yeni albüm ‘Dark Sky Island’

[vc_row][vc_column][vc_column_text]90’lı yılların İrlandalı efsane müzisyeni Enya’nın sekizinci stüdyo albümü “Dark Sky Island” EMI – Universal Music Türkiye etiketiyle ve Radyo Voyage iş birliği ile çıktı.

Enya severler tarafından 7 yıldır beklenen albümün çıkışı, Enya tarafından Eylül ayında resmi internet sitesinde duyurulmuştu. Albümden şimdiye kadar ‘Echoes In Rain’ de dahil olmak üzere üç single çıktı. Albümden yayınlanan diğer single’lar ‘The Humming…’ ve ‘So I Could Find My Way’ olmuş, müziksevelerin merakı bu single’larla üst noktaya taşınmıştı.

Verdiği bir röportajda yeni çıkacak albümle ilgili çok heyecanlı olduğu gözlenen Enya: “Bilirsiniz, albümü hazırlarken belli bir aşama vardır ve artık kendinize bir çıkış tarihi belirlemek zorunda kalırsınız. Bu tarih belirlendikten sonra üzerinde çalışılacak küçük detaylar süreci daha da heyecanlandırır.” sözleriyle “Dark Sky Island” için ince eleyip sık dokuduğunu belirtiyor.
İşte “Dark Sky Island”da yer alan şarkılar:

The Humming…
So I Could Find My Way
Even in the Shadows
The Forge of the Angels
Echoes In Rain
I Could Never Say Goodbye
Dark Sky Island
Sancta Maria
Astra et Luna
The Loxian Gates
Diamonds on the Water

Enya, bu albümün farklı yolculukların bir araya geldiği bir albüm olduğunu, ancak daha önce yaptıkları gibi tematik bir albüm olmadığını belirtti. Ona göre bu albüm yalnızca farklı alanlardan yolculukları birbirine bağlıyor. Albümün Deluxe versiyonunda müzikseverleri ‘Solace’, ‘Pale Grass Blue’ ve ‘Remember Your Smile’ olmak üzere 3 yeni ENYA şarkısı daha bekliyor olacak.

(http://www.yenicikanlar.com.tr/)[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_video title=”Enya – Dark Sky Island (Album Sampler)” link=”https://www.youtube.com/watch?v=0wIWg2gb3Nw”][/vc_column][/vc_row]

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı