SANATTANTİYATRO

Epizot Görsel Sanatlardan “Arabesk Müzikali” Son Provalarını Yaptı.

Yaklaşık dört aydır yoğun bir şekilde çalışmaları devam eden “Arabesk Müzikali” kadrosu, son provalarını yaptı ve 14 Mart 2018 tarihinde saat 20.30’da Profilo Kültür Merkezi’nde seyirciyle buluşacak.

İrfan Kangı‘nın yazdığı müzikalin yönetmenliğini Dost Elver yapıyor. Usta oyuncu Dost Elver, aynı zamanda müzikalin oyuncu kadrosunda yer alıyor. 17 kişilik kadrosu ile yoğun bir çalışma dönemi geçirdiklerini söyleyen İrfan Kangı, çok güzel bir müzikal hazırladıklarını belirtti.

Yapımcı, oyuncu, yönetmen ve basının katıldığı genel prova sonrası yapılan değerlendirmelerde, müzikalin çok etkileyici bir hikâyesi olduğu, sahne tasarımının başarılı olduğu dile getirildi. Müzik ve hikayelerin uyumu, danslarla gösterimi, seyirciyi sıkmayan etkili anlatımı ile ‘Arabesk Müzikali’, sürpriz detayları ve finali ile çok konuşulacak.

Oyun Özeti

“İnsanların telefonları yerine birbirlerinin yüzüne bakarak konuştukları, mahcubiyetin değerli olduğu, yoksulluğun yoksullukla yarıştığı zamanlarda bir kenar mahallenin tam ortası. Nam-ı diğer Kumkum mahallesinde yaşayan küçük insanların, büyük insanların küçük hikayelerine denk gelmesi. Acı ve kederlerle yoğurulan hayatların, umutsuzca mutlu olabilme çabası. Acılarıyla büyüyen bir nesilin olgunlaşıp pişerken yanmasının hikâyesi Arabesk Müzikali…

Epizot görsel sanatların 2 seneden beri titizlikle çalışıp hayalini kurduğu Arabesk Müzikali bize biz olduğumuzu hatırlatırken hepimizin geçmişinden bir sayfayı da gün ışığına çıkarıyor. Aynı zamanda müzikalin şarkılarının hepimizin hatıratında önemli yer tutan sanatçılardan oluşuyor ve bu sayede Ahmet Kaya, İbrahim Tatlıses, Müslüm Gürses, Orhan Gencebay, Ferdi Tayfur, Sezen Aksu, Hakan Altun ve daha birçok şarkıyla bizi büyüten olgunlaştıran, duygularımızı şekillendiren değerli sanatçılara da bir saygı duruşu niteliğinde karşımıza çıkıyor.

17 kişilik oyuncu kadrosunun 4 aylık bir prova süreciyle ortaya çıkardıkları Arabesk Müzikali bir kısım tarafından hor görülmüş, ötelenmiş ama hepimizin en kuytu köşelerinde bir karşılığı olan arabeski ilk defa tiyatro salonunda, tiyatro izleyicisi ve modern dansla birleştirerek bir ilke imza atıyor. İrfan Kangı’nın yazdığı, Dost Elver’in yönettiği oyunun koreografileri Bahadır Efe’ye ait. Oyunun müzik direktörü ise ünlü müzik adamı Olcay Demirci. Kısaca hep beraber duygulanıp, şarkılara eşlik etmek ve belki de halimize şükrederken bir hayalimiz olabildiğine mutlu olabileceğimiz bir müzikale hazır olun. Sonuçta ağlamanın da gülmenin kardeşi olduğu bir dünyanın kim adaletli olduğunu söyledi ki?”

Oyunun Künyesi

Yazan: İrfan Kangı
Yöneten: Dost Elver
Oyuncular: Yosi Mizrahi, Bay J, Demet Şaşmaz Levi, Dost Elver, Yasemin Hadivent, Taner Ergör, Kerem Poyraz Kayaalp, Merve Akaydın, Eray Türk, Nihan Tarhan, Soley Akça, Yücel Gökçek, Recep Bilen, Dilan Şahin, Adnan M. Ali Aslan
Dansçılar: Tulin Motola Kutlu, Mihail Ceban

Oyunun Programı;

14.03.2018 Çarşamba / 20:30
Profilo Kültür Merkezi / İstanbul

23.03.2018 Cuma / 20:30
Profilo Kültür Merkezi / İstanbul

29.03.2018 Perşembe / 20:30
Profilo Kültür Merkezi / İstanbul

06.04.2018 Cuma / 20:30
Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi / İstanbul

08.04.2018 Pazar / 16:30
Profilo Kültür Merkezi / İstanbul

18.04.2018 Çarşamba / 20:30
Mall of İstanbul MOİ Sahne / İstanbul

19.04.2018 Perşembe / 20:30
Kozyatağı Kültür Merkezi / İstanbul

20.04.2018 Cuma / 20:30
Profilo Kültür Merkezi / İstanbul

Haber- Fotoğraf: Nasuh Bektaş

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı