MÜZİKSANATTAN

Erdem Yener Yeni Şarkısı ‘Dört Duvar’ İle Sizlerle

Birçok kişinin ‘Güldür Güldür’den tanıdığı Erdem Yener, yeni şarkısı ‘Dört Duvar’da bu kez güldürmüyor ve nihai yalnızlığı anlatıyor.

‘Güldür Güldür’ ile kendine büyük bir hayran kitlesi yaratan oyuncu kimliği ile tanınan Erdem Yener’in 2008’de dinleyiciyle buluşan ilk albümü ‘Kirli’, 2013’te ‘Rüyalar Kızı’ teklisi, 2016’da ‘Çıplak’ albümünü yayınladı. Ardından ‘Film Olmuş Şarkılar’ projesi ve ara vermeden yayınladığı şarkılar geldi. Erdem Yener şimdi son şarkısı ‘Dört Duvar’ ile müzik severlerle buluştu. Yener’in kendi müzik şirketi Pop Rock Mahsulleri Ofisi’nden (PRMO Müzik) çıkan teklinin prodüksiyonu, sözü, müziği ve düzenlemesi yine Erdem Yener’e ait.

Erdem Yener bu şarkı için şöyle diyor: ‘Dört Duvar’ nihai yalnızlığı simgeleyen bir tanım. Geçmişe kırgınlığı tarif eden ama hayatı olduğu gibi kabulleniş neticesinde affettiğini anlatan sözlere sahip. Modern ve retro sound’ların harmanıyla düzenlenmiş bir pop-rock şarkısı.’

Öncesinde Ankara’nın hareketli müzik piyasasında tanınmış bir isimdi Erdem Yener. O dönemki grubuyla başkentin neredeyse tüm mekanlarında çaldı. Ardından İstanbul’a gelip stüdyo müzisyenliği yapan Yener, Kedi Müzik çatısı altında; ‘Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü’ ve ‘Bir İhtimal Daha Var’ gibi sinema filmleri ile Aylin Aslım’ın ‘Gülyabani’, Müslüm Gürses’in ‘Mucize ve Buluşma’ albümleri gibi projelerde söz yazarı, besteci, aranjör veya enstrümanist olarak yer aldı.

Erdem Yener’in yeni şarkısı ‘Dört Duvar’ı tüm dijital platformlardan dinleyebilirsiniz.

9 Maddede Kalp Krizi Riskinizi Yönetin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu