HEYKELRESİMSANATTAN

Farkındalığa uyanmadan önce son ‘Hafif Uyku’

Bir tablodan bir heykele, bir nesneden bir bireye, çok eski bir geçmişi yeni bir güne bağlayan yaşam döngüsünü ve gelinen son noktayı hatırlatacak ve sorgulatacak “Hafif Uyku” sergisi Ark Kültür’de açıldı.

Hayatı ve sanatı önemsediği ve daha da ötesi insanlara önemsetmeyi önemsediği için hafif uykuda olan dört başarılı sanatçı Eti Behar, Necla Köse, Suzan Batu ve Leyla Okan, Ark Kültür‘de “Hafif Uyku” sergisi ile sanatseverlerle buluştu. Sergi, bir tablodan bir heykele, bir nesneden bir bireye, çok eski bir geçmişi yeni bir güne bağlayan yaşam döngüsünü ve gelinen son noktayı hatırlatmayı ve sorgulatmayı amaçlıyor.

Bu dört kadın, sanat dünyasındaki kolektif şuurun mekana ve nesnelere yüklediği kutsiyetin gücünün yadsınamayacağını, şuurlu bir hafif uyku halinin taçlandırdığı eserleri ile insanlara sarsıcı bir biçimde aktarıyor. Behar, Köse, Batu ve Okan, insanın nesnelerin kölesi haline gelmesini, özgürlüğünü kaybederek şuursuz bir derin uykuya geçtiğini hatırlatıyor.

Hafif bir uykuya dalıp farkındalıkla uyandıracak bu sergiyi 30 Aralık 2017 tarihine kadar Ark Kültür‘de izleyebilirsiniz.

Ark Kültür
Kılıçali Paşa Mahallesi, Batarya Sk. No:2
Cihangir, Beyoğlu / İstanbul

Giriş ücretsizdir.

Eti Behar
Leyla Okan
Necla Köse
Suzan Batu

Başa dön tuşu