SANATTANYENİ ÇIKAN ALBÜMLER

Fırat Tanış’ın ilk albümü Mor’üyalar

Fırat Tanış’ın ilk albümü ‘Mor’üyalar’ Ada Müzik etiketiyle çıktı.

”Resim yapmak istedim, müzik bahaneydi.” diyor Fırat Tanış…

FIRAT TANIŞ 2

Jehan Barbur’un Prodüktörlüğünü üstlendiği albümün kayıtları Erim Arkman tarafında Dozer Stüdyolarında, gitar kayıtları da Cenk Erdoğan tarafından Studio Undo’da yapıldı. Mix Nino Moschella- Bird & Egg Studios, Oakland. Mastering ise Mike Wells, Los Angeles da yapıldı.

Söz ve müziklerinin kendisine ait olduğu 9 şarkıdan oluşan bu albümünde bestesi Turgay Yakut’a ait olan bir Behçet Necatigil ‘in ‘’Sevgilerde’’ şiiriyle Cüneyt Uzunlar ’ın ‘’Yavaş’’ adlı şiiri, birde söz ve müziği Barış Çakmakçı- Batur Alp Özcan ‘a ait olan ‘’Ali Yapar’’ adlı şarkı bulunuyor.

Bu albüme çok değerli müzisyenler enstrümanlarıyla eşlik etti;
‘’ Naylon ve çelik telli gitarlar’da Kemal Evrim Aslan (2, 5, 6); Bas gitar’da Orhan Deniz (1,2, 3, 4, 5, 6,7, 8); Davul’da Mert Önal (1, 2, 3, 4, 5, 6 ,7, 8); Perküsyon’da Abbas Karacan (5); Yaylılar’da İstanbul Strings (5); Ud’da Mustafa İpekçioğlu (AKA: ŞARBON) (1); Klasik gitar(8,7) çelik telli gitar(5, 8), perdesiz gitar(7), akustik ve elektrik gitar ‘da(3 Cenk Erdoğan; Flugelhorn ‘da Barış Yazıcı (4); Vokal ‘de Jehan Barbur (4); Piyano ‘da Çağrı Sertel (8); Düzenlemelerde Jehan Barbur (1,2,3,4,5,6,8), Kemal Evrim Aslan (2,4,5,6), Fırat Tanış (5, 7), Çağrı Sertel (9) ve Cenk Erdoğan (3,8)’’

Grafik tasarım Ragıp İncesağır tarafından Hayalgücü Tanıtım da hazırlandı. Fotoğraflar ise Kadir Çıtak imzasıyla albümdeki yerini aldı..

Albüm iTunes ‘ta satışa sunulmuştur. 16 Aralık’tan itibaren de tüm yasal dijital platformlarda dinlemeye ve indirmeye açık olacak..  Albüm lansman konseri ise 7 Ocak’ta Garajistanbul’da gerçekleşecektir..

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı