SANATTAN

“Genç Sanat” Kapsamında Plastik Sanatlar Alanında İki Farklı Yarışma

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından gençlere yönelik “Güncel Sanat” ve “Afiş Tasarım” olmak üzere plastik sanatlar alanında iki farklı yarışmalı sergi gerçekleştirilecek.

Kültür ve Turizm Bakanlığı; ülkemizdeki güncel sanatı ve sanatçıları desteklemek, genç sanatçıları keşfetmek, yenilikçi üretimleri arttırmak ve bu eserlerin geniş kitlelerce izlenmesini sağlamak amacıyla “2019, Milli Mücadelenin 100. Yılı”na ithafen “Şimdi Yeni Şeyler Söylemek Lazım” konulu “Genç Sanat: 5. Güncel Sanat Proje Yarışması” ile genç tasarımcılar arasında farkındalık oluşturmak amacıyla “2019 Milli Mücadele’nin 100. Yılı: Mustafa Kemal Paşa’nın Samsun’a Çıkışı ve Kongreler” konulu “Genç Sanat: 3. Afiş Tasarım Yarışması” düzenliyor.

“Şimdi Yeni Şeyler Söylemek Lazım” konulu “Genç Sanat: 5. Güncel Sanat Proje Yarışması” için 04 Mart–30 Nisan 2019 tarihleri arasında,
“2019 Milli Mücadele’nin 100. Yılı: Mustafa Kemal Paşa’nın Samsun’a Çıkışı ve Kongreler” konulu “Genç Sanat: 3. Afiş Tasarım Yarışması” için ise 25 Şubat–08 Nisan 2019 tarihleri arasında başvuru yapılabilecek.

Söz konusu yarışmalara başvuru ve seçici kurul değerlendirmesi “e-devlet” bağlantılı   https://plastiksanat.kultur.gov.tr/ yarışma web sitesi üzerinden çevrimiçi (online) olarak gerçekleştirilecek.

Etiketler

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı