SANATTANSİNEMA

Gérard DEPARDIEU: ‘Kimse artık sinemaya gitmiyor’

Gérard Depardieu, İtalya’da yayımlanan Corriere della Sera gazetesine verdiği söyleşide hem sinema sanatına hem Cannes Film Festivali’ne eleştiriler getirdi.

Fransız aktör Gérard Depardieu, Cannes Film Festivali’ne eleştiriler getirirken, buraya davet edilen ABD’li yönetmen ve senaristlerin ‘aptal’ olduğunu söyledi. Depardieu, Türkiye’den ve Çin’den hala ilginç filmler geldiğini belirtti.

İtalya’da yayımlanan Corriere della Sera gazetesine bir söyleşi veren Gérard Depardieu, bu yıl 74’üncüsü düzenlenecek olan Venedik Film Festivali’nin yaklaşmakta olduğunun hatırlatılması ve “Bugün festivaller, sinemaya ne kadar katkı sağlıyor?” sorusu üzerine şöyle konuştu:

“Venedik ve Berlin film festivalleri Cannes’tan daha çok katkı veriyor. Cannes, bir mücevherler vitrini ve moda podyumu haline dönüştü. Bir de oraya sürekli aynı yönetmenleri, senaristleri falan davet ediyorlar; Belçikalılar seni uyutuyor, ABD’li olanlar ise aptal. Ancak Türkiye ve Çin’den hala ilginç filmler geliyor.” 

Artık sinemanın marjinal bir sanat haline geldiğini dile getiren 68 yaşındaki aktör, “Aynen kimsenin artık okumadığı, bir dekorasyon olarak kütüphaneye konmuş bir roman gibi. Kimse artık sinemaya gitmiyor” dedi.

Söyleşinin tamamına bu linkten ulaşabilirsiniz:
http://www.corriere.it/spettacoli/17_luglio_29/depardieu-odio-l-america-e9c273e8-73c2-11e7-a3f5-e19bfc737a80.shtml?refresh_ce-cp

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı