HEYKELSANATTAN

‘Heykel Sanatının Ustalarına Saygı’ sergisi açıldı.

Auguste Rodin ile Camille Claudel anısına düzenlenen ‘Heykel Sanatının Ustalarına Saygı’ sergisi Elgiz Müzesi’nde açıldı.

Heykel sanatını görünür kılmak, geliştirmek ve heykeltıraşların sanatseverler ile diyalog kurabilmesini sağlamak amacıyla düzenlenen Elgiz Müzesi teras sergilerinin dokuzuncusu açıldı. 9. teras sergisinde Seyhun Topuz, Rahmi Aksungur, Nilüfer Engin, Haşim Nur Gürel ve Can Elgiz‘den oluşan Heykel Danışma kurulunun seçtiği 14 sanatçı yer alıyor.

Heykeltıraş sanatçıları Arif Çekderi, Caner Şengünalp, Çağdaş Erçelik, Emre Özçaylan, Ergin Soysal, Ersin Uysal, Halil Daşkesen, Levent Ayata, Mahmut Aydın, Meliha Sözeri, Sanem Tufan, Şenay Ulusoy, Tanzer Arığ ve Uğur Cinel‘in yer aldığı sergide farklı tekniklerle yapılmış 16 heykel sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

2017 yılının Auguste Rodin‘in ölümünün 100. yılı olması nedeniyle bu heykel ustasını ve esin kaynağı, modeli, sevgilisi Camille Claudel‘i anmak ve hatırlatmak için düzenlenen bu sergiyi 28 Ekim 2017 tarihine kadar Elgiz Müzesi‘nde ziyaret edebilirsiniz.

Elgiz Müzesi
Beybi Giz Plaza Maslak – İstanbul

Giriş ücretsizdir.
Çarşamba, Perşembe, Cuma 10:00 – 17:00
Cumartesi 10:00 – 16:00
Salı, Randevu ile ziyaret edilebilir.
Pazar-Pazartesi ve resmi tatil günlerinde kapalıdır.

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı