SANATTAN

III. GELENEKSEL PEKER SANAT ÖDÜLLERİ

III. Geleneksel Peker Sanat Ödülleri katılım koşulları açıklandı.

Peker Sanat’ın sanata ve sanatçıya destek olmak amacıyla her yıl düzenlediği sanat ödülleri organizasyonuna katılım koşulları açıklandı.

Resim alanında yaratımda bulunan genç sanatçıları tanıtmak, çalışmalarını desteklemek, yapıtlarını sergilemek ve sanat dünyasına kalıcı değerler kazandırmak amacıyla her yıl düzenlenen ödül töreninde başarı ve mansiyon olmak üzere iki alanda ödüller verilecek.

Başarı Ödülleri kategorisinde 3 yarışmacı 7.500 TL ile ve Mansiyon Ödülleri kategorisinde ise 5 Yarışmacı 3.500 TL ile ödüllendirilecek ve ödül sahiplerine “Peker Sanat Mansiyon Ödülü” plaketi verilecek. Aynı zamanda yaratıcı duyarlılığını özgün bir üslupla yansıtarak, üretim sürecinde büyük aşamalar sağlamış yetkin sanatçıları onurlandırmak amacıyla da bir sanatçıya Peker Sanat Onur Ödülü verilecek.

Seçici Kurul ise şu isimlerden oluşmaktadır:

1. Doğan Hızlan
2. Yalçın Gökçebağ
3. Habip Aydoğdu
4. Prof. Dr. Cebrail Ötgün
5. Yrd. Doç. Lütfi Özden
6. Hakan Esmer
7. Döne Otyam
8. İsmail Küçükkaya
9. Hande Peker Kuyumcu
10. İbrahim Karaoğlu

Sanatçılar, ödül töreni için başvurularını 1-25 Nisan 2016 tarihleri arasında yapabilecek. Ödül Sergisi ise Ankara’da Peker Sanat Evi’nde, Haziran ayında açılacak olan sergi ile gerçekleştirilecek. Dipnot olarak katılım yaş sınırının 20-40 yaş arasındaki sanatçılarla tutulduğunu da belirtelim.

Yarışma Koşulları için:
www.pekersanat.com

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı