ETKİNLİKLERSERGİ

‘İnsanlığın Yedi Yüzü’ Fotoğraf Sergisi 

Küratörlüğünü Cevahir Buğu’nun yaptığı, fotoğraf sanatçıları; Cevahir Buğu, Erkan Aksu, Fatih İşçi, Özgür Altınay, Serkan Özkaptan ve Sinan Demirci’nin eserlerinden oluşan “İnsanlığın Yedi Yüzü” sergisi 21-31 Aralık tarihleri arasında Artizan Sanat’ta.

21 Aralık Çarşamba serginin açılışı saat 18:00‘de yapılacak, aynı gün saat 19:00‘da Mehmet Lütfi Şen‘in moderatörlüğünde Küratör Cevahir Buğu ile bir söyleşi gerçekleşecek.

Uluslararası Kızılhaç ve Kızılay Hareketi, insan onurunu ayakta tutmak için 1868 yılından bu yana yedi temel prensip çerçevesinde çalışmalarını sürdürüyor. Hareketin bir parçası olan Kızılay, bünyesindeki fotoğraf sanatçılarının yıllara yayılan tanıklıklarını bir sergiye dönüştürdü.

İnsan yüzünün detaylarını daha iyi fark edebilmek için fotoğrafların tümünün 300 cm x 300 cm ölçülerinde basıldığı “İnsanlığın Yedi Yüzü” sergisinde, ziyaretçilerin eserlere temâsı ve mekândaki varlıklarının sebep olduğu hava akımı, sergi alanını bu devinimden kaynaklı kişisel bir alana dönüştürecek. Seyirci ile eser arasındaki etkileşimi vurgulayan bu tasarım ile Kızılay’ın iyilik hareketi ile binlerce hayata dokunarak onları dönüştürme gücüne bir gönderme yapılıyor.

 “İnsanlığın Yedi Yüzü” fotoğraf sergisi 31 Aralık tarihine kadar, Pazar günleri hariç, 10:00 ile 18:00 saatleri arasında Artizan Sanat‘ta görülebilir.

İnsanlığın Yedi Yüzü Fotoğraf Sergisi

Sergi Süresi:
21 Aralık – 31 Aralık

Açılış:
21 Aralık Çarşamba Saat: 18.00

Artizan Sanat
Şehit Muhtar Mah. İstiklal Cad. Mis Sokak, No:3,
Beyoğlu/İstanbul

ARTİZAN SANAT Hakkında

Artizan Sanat, İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) Yaratıcı Endüstriler Başlığı kapsamında, İstanbul Sanat Paylaşım Derneği tarafından projelendirilen ve Beyoğlu Belediyesi, Medipol Üniversitesi işbirliği ile hayata geçirilen “İstanbul Görsel Sanatlar Merkezi” projesidir. Proje kapsamında İstanbul’da uluslararası birikimin paylaşımını önceleyen; butik, entelektüel, plastik sanatlar ve sinema etkinliklerini önceleyen kalıcı bir merkez oluşturulması hedeflenmektedir. Artizan Sanat, Beyoğlu İlçesi Mis Sokak’ta Beyoğlu Belediyesinin projeye tahsis ettiği merkezde faaliyetlerini sürdürmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu