SANATTAN

Istanbul Concept Gallery’de “Sözsüz Şarkılar”

“10×10 Sergi Serisi”nin üçüncüsü “Sözsüz Şarkılar” sergisi, Istanbul Concept Gallery’de açıldı.

Istanbul Concept Gallery için küratör Işık Gençoğlu tarafından geliştirilen “10×10 Sergi Serisi”nin üçüncüsü olan sergi, 10 sanatçının, 100 eserinden oluşuyor. Umut kavramının bireysel ve toplumsal boyutlarıyla ele alındığı sergide, her sanatçı, umudu, farklı bakış açıları, farklı teknikler ve malzemelerle yorumluyor. Sergide; Aslı Aydemir, Aslı Canpolat, Hemad Javadzade, Katerina Zacharopoulou, Kıvanç Martaloz, Meliha Babalık, Mukbile Görgün, Nur Gürel, Nurgül Gün Güney ve Sernur Işık‘ın çalışmaları yer alıyor.

Serginin adı, şair Emily Dickinson‘ın umuda dair yazdığı mısralardan geliyor: “Umut tüylü bir mahluktur | Gelir konar ruhuna | Sözsüz bir şarkı tutturur | Hiç susmaz, susmaz asla.” Serginin isim babası ise aynı zamanda hem şiirin çevirisini yapan hem de Istanbul Concept sanatçılarından olan yönetmen, yazar ve ressam Ümit Ünal.

Umudun, sanatçıların gözünden çok farklı biçimlere büründüğü, renklendiği, canlandığı, bazen de sosyal bir meseleyi görünür kılarak düşündürüp soru sordurduğu bu sergiyi 20 Ekim 2018 tarihine kadar  Istanbul Concept Gallery‘de ziyaret edebilirsiniz.

Istanbul Concept Gallery
Tomtom Mah. Nur-u Ziya Sok. No:27/2
Beyoğlu/İstanbul

Giriş ücretsizdir.

Etiketler

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı