SANATTAN

İSTANBUL MÜZİK FESTİVALİ “GENÇ SOLİSTİ”Nİ BULDU: ‘İRİS İÇELLİOĞLU’

İstanbul Müzik Festivali, genç yetenekleri keşfetmeye ve teşvik etmek için beşincisini gerçekleştirdiği “Festival Genç Solistini Arıyor” projesinde, bu yıl viyola dalında yapılan seçmeleri Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı mezunu İris İçellioğlu kazandı.

İris İçellioğlu “Festival Genç Solistini Sunar” başlıklı konserde 17 Haziran Cumartesi akşamı Süreyya Operası’nda, Hakan Şensoy yönetimindeki Dokuz Eylül Üniversitesi Senfoni Orkestrası eşliğinde sahneye çıkacak.

Bu yıl viyola dalında gerçekleştirilen projenin 29 Mart 2017 Çarşamba günü yapılan ulusal seçmelerinde, İstanbul Müzik Festivali direktörü Yeşim Gürer Oymak başkanlığında viyola sanatçıları Cavid Cafer ve Efdal Altun, keman sanatçısı ve festivalin Danışma Kurulu Üyesi Cihat Aşkın ile konserde DESO’yu yönetecek şef Hakan Şensoy’dan oluşan jüri 24 yaş altı 21 viyolacıyı dinledi.

45. İstanbul Müzik Festivali‘nin “Genç Solisti” olarak seçilen 1994 doğumlu İris İçellioğlu mezun olduğu Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda sırasıyla Pınar Dinçer, Çetin Aydar ve Hartmut Lindermann’ın öğrencisi oldu. Genç viyolacı bu Nisan ayı itibariyle ise Frankfurt Müzik ve Sahne Sanatları Üniversitesi’nde Roland Glassl’ın öğrencisi olarak 5. sömestrden eğitime başlayacak.

İris İçellioğlu 17 Haziran 2017 Cumartesi akşamı Süreyya Operası’nda gerçekleşecek “Festival Genç Solistini Sunar” başlıklı konserde Hakan Şensoy yönetimindeki Dokuz Eylül Üniversitesi Senfoni Orkestrası (DESO) eşliğinde C.P. Stamitz’in opus 1 sayılı Viyola Konçertosu’nu seslendirecek.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından E.C.A. Presdöküm Sanayii A.Ş. sponsorluğunda düzenlenecek 45. İstanbul Müzik Festivali, 29 Mayıs-21 Haziran 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

“Festival Genç Solistini Sunar” Konseri

“Festival Genç Solistini Sunar” konseri, 17 Haziran Cumartesi akşamı 18.00’da Süreyya Operası’nda gerçekleştirilecek. Konserin biletleri 40 TL ve 25 TL (öğrenci) üzerinden temin edilebilir. Biletler, Biletix satış kanalları ve ana gişe İKSV’den (10.00–18.00 saatleri arasında açık olan ana gişe, pazar günleri kapalıdır) alınabilir.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı