RESİMSANATTAN

Kentlerin ‘Kaybolan Suretler’i bu sergide!

Istanbul Concept Gallery, Amerikalı sanatçılar Gabrielle Reeves ve Doug Russell’ın eserlerinden oluşan ‘Kaybolan Suretler’ sergisine ev sahipliği yapıyor.

Istanbul Concept Gallery, ‘Yeni Hikayeler’ sergisi ile açılış yaptıktan sonra ikinci sergisini Amerikalı sanatçılar Gabrielle Reeves ve Doug Russell’ın 10’ar eserinden oluşan ‘Kaybolan Suretler’ ile gerçekleştirdi. Sergi, İstanbul ve temsil ettiği değerlerine, yine İstanbul gibi zamanın yaygın yerleşikliğine tanıklık etmiş dünyadan örneklerle kent kültürüne dikkat çekmeyi planlıyor. Serginin küratörü Işık Gençoğlu, uzun süre Türkiye’de yaşayan ve hala içinde yaşam barındıran ama kalıntı ve harabeye dönmüş yapılar karşısında etkilenen iki Amerikalı sanatçıyı bu sergide bir araya getiriyor.

 

 

Harabenin Sürekliliği(The Persistence of Ruin) adlı serisinde Doug Russel, dünyanın dört bir yanından özel antik ve modern harabeler ve mimari formlar aracılığıyla tarihin parçalar halinde yeniden oluşturulmasını keşfe çıkıyor. Gözlemsel çizim ve mimari formlara duyduğu sevgi ile doğaçlama ve icat edilmiş gerçeklikler inşa ediyor.

 

 

 

İstanbul’da yaşamaya devam eden Gabrielle Reeves, insanın sürekli değişen şehirlerle karşılıklı etkileşimi üzerine çalışırken Temeller(Foundations) adlı serisinde ülkenin sakinlerini ve mimarisini resmediyor. Eski kimliğinin üzerine sürekli olarak eklenen bir şehrin canlı varlığını çok katmanlı ve gerçeküstü portreler olarak çiziyor.

 

 

Galeri sahibi ve küratör Işık Gençoğlu‘nun ‘Herhangi bir hayat bir başka hayattan daha önemli olabilir mi? sorusuna aradığı yanıt üzerine başladığı sergiler serisinin ikincisi ‘Kaybolan Suretler’i 18 Kasım 2017 tarihine kadar Istanbul Concept Gallery’de ziyaret edebilirsiniz.

Istanbul Concept Gallery
Tomtom Mah. Nur-u Ziya Sok. No:27/2
Beyoğlu/İstanbul

Başa dön tuşu