SANATTAN

Kütahyaspor’a çini sanatçısı kadın yönetici!

Belediye Kütahyaspor’un geçtiğimiz hafta düzenlenen Olağanüstü Kongresi’nde uzun yıllar sonra bir ilk yaşandı. Yönetim Kuruluna, Kültür Bakanlığı Çini Sanatçısı Nida Olçar seçildi.

YÖNETİMDE İLK KEZ BİR KADIN SÖZ SAHİBİ! 

Kütahya Belediyesi Kongre Salonu’nda gerçekleştirilen Olağanüstü Kongre’nin ardından Nida Olçar’ın yönetim kurulunda yer alması Kütahya kamuoyunda sevinçle karşılandı.

Kadınların yönetim kadrolarında daha aktif yer almasında öncü olacak Olçar’ın Muhasebe Finansman ve Proje Komitesi’nde yer aldı.

TBMM’DE SERGİ AÇTI!

Kütahya çinisini ve UNESCO Yaşayan İnsan Hazinesi ödüllü çini ustası, babası Sıtkı Olçar’ın emaneti ‘Sıtkı’ markasını Türkiye’de ve dünyada tanıtan Nida Olçar geçtiğimiz günlerde TBMM’de açtığı sergiyle büyük bir ses getirmişti.

OMUZ OMUZA HİZMET EDECEK!

Kütahya’nın değerlerine duyduğu saygı ve aldığı sorumluluğa bir yenisini daha ekleyen Nida Olçar, önümüzdeki sezonda mavi şimşek için diğer yönetim kurulu üyeleri ile birlikte omuz omuza hizmet verecek.

Belediye Kütahyaspor’un Anadolu Kulüpleri arasında dillere destan taraftarının bir de görünmeyen yüzü var. Mavi Lacivert renklere gönül veren çok büyük bir kadın taraftar potansiyeli barındıran Kütahya’da; Olçar’ın yeni yönetim kurulunda yer alması kadın taraftarın mavi şimşeğe desteğini  göstermesini de sağlayacak.

KADINLARDAN TRİBÜNE DESTEK!

Nida Olçar’ın, kadınların tribünden vereceği desteğe de öncü olması ve aktif rol oynayarak büyük katkı sağlaması bekleniyor.

Haber : Melike Birgölge

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı