KİTAP

Marmara Çizgi’den Yeni Çizgi Romanlar

Çizgi Roman dünyasının önemli yayınevlerinden birisi olan Marmara Çizgi’den 4 yeni sayı çıktı.

Peki bunlar neler? İki Conan cildi, bir enfes macera ve tatlı mı tatlı bir Yalnız Kurt.

Tarihin en sevilen vahşisi olan Conan’a henüz başlamadıysanız kitapdevrimi.com’dan ilk cildini bulup derhal başlamanızı öneririz.  En son 61-65 arası sayılar bir ciltte toplanmıştı. Şimdiki iki ciltte ise toplam #66-77 arası sayılara ulaşmak mümkün.

Çok fazla uzatmadan buyrun 12. ve 13. cildin tanıtım künyeleri ile başbaşa bırakalım sizi;

BARBAR CONAN – CİLT 12

Conan’ın genellikle 1981 yılında yayınlanan siyah-beyaz maceralarını toplayan bu ciltteki çizimlerse John Buscema, Gil Kane, Ernie Chan,Ernia conan-12Colon, Alfredo Alcala ve daha birçok başarılı sanatçıdan geliyor! Howard’ın en çok sevilen barbarının artık birer klasik kabul edilen “Derinlikler Sakini” ve “Dönüşü Olmayan Deniz” adlı maceralarını da bu ciltte okuyabileceksiniz. Ayrıca hikayelere Alex Toth, Joe Chiodo, Ernie Chan, Carl Potts, Tony de Zuniga gibi ünlü sanatçıların pin-up çizimleri de eşlik ediyor. Kılıç ve Büyü öykülerinin en güzel örneklerini barındıran bu ciltte Barbar Conan’ın Vahşi Kılıcı serisinin #66-71 arasındaki sayılar bir araya getirilmiştir.

 

BARBAR CONAN – CİLT 13

Conan haydutlar, büyücüler, mutasyon geçirmiş devasa yaratıklar, ismi ağza alınamayacak iğrençlikteki iblisler ve biçimsiz vücudumetallerle kaplı, azimli, yepyeni bir düşmanla yüz yüze geliyor: Kaptan Sharaq. Bu ciltte Conan’ın şimdiye kadar yayınlanmış en sıra dışı ve heyecan verici hikayelerinden bazılarını bulabileceksiniz. “Shem’in Devi” ve ”Mağara İnsanları” gibi etkileyici maceralar ise Michael Fleisher, Chris Claremont ve Bruce Jones tarafından yazılıp Vahşi Kılıç serisine katkıda bulunan John Buscema, Ernie Chan, Alfredo Alcala, Val Mayerik ve Joe Chiodo gibi en muhteşem çizerler tarafından çizildiler. Barbar Conan’ın Vahşi Kılıcı serisinin #72-77 arasındaki sayıları kapsayan bu cilde, orijinal fasiküllerin kapakları ve tam sayfa çizimleri de dahil edilmiştir.

 

 

Ve son olarak da, yolculuğuna devam eden Yalnız Kurt geliyor karşımıza. Yolculuğunun yarısı tamamlandı neredeyse. 1970-76 yılları arasında yayınlanan manga günümüzde bile büyük sükse yapıyor. Yıllar sonra bile de adından söz ettirecek kadar iyi. Okumadıysanız hala bir şansınız var. Birinci ciltten itibaren harika bir hikaye, harika bir çeviri ile sizleri bekliyor. Buyrun tanıtım bültenine;

Güç delisi bir kadının parmağında oynatılan gizli bir samuray; açgözlü karısının çöküşünü görmek isteyen sefil bir ronin; çocuğu öldürüldüğü için delirmenin eşiğine gelmiş bir kadın; intikam arayan, kötü şekilde yanmış bir koca; kolay para kazanmak için küçük bir çocuğu kullanmak isteyen gezgin bir serseri; üçkağıtçı eşkıyalar tarafından tehdit edilen sihirbaz bir kadın; bütün bu insanların ortak bir noktası var– onurlarını geri kazanmak ve derebeylik Japonya’sında, bu amaç çoğunlukla, ölüm anlamına gelir. İntikam yoluna düşmüş gezgin bir suikastçi olan Ogami Itto’nun yolu, bu trajik ruhların her biriyle kesişir. Onlar, bu dünyada onur, intikam, ölüm ve kandan başka bir şey kalmadığını öğrenirler.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı