KİTAP

Nazi Dini ve Hitler’in Gizemleri

Gazeteci, yazar Eray Emin Aydemir’in beşinci kitabı “Nazi Dini ve Hitler’in Gizemleri” okurla buluştu.

Yeni Dünyanın Dini Futbol ve Ölümsüzlüğe Uyanış Ezoterik Bir Yolculuk isimli kitaplarıyla adından söz ettiren genç yazar Eray Emin Aydemir, Nazi Almanyası ve Hitler’e dair dikkat çekici bir araştırmayla okurların karşısına çıktı.

Hüseyin Rahmi Gürpınar’ın ‘Cadı’sı

Nazizm Bir Din

Hermes Yayınları tarafından yayımlanan kitapta Naziler ve liderleri Adolf Hitler‘in Alman halkını kontrol altında tutmak için gerçekleştirdiği eylemlerin yanı sıra Nazizm’in bir din olduğu vurgulanıyor.

Kitabın arka kapağında eserle ilgili verilen detaylar ise şu şekilde:

Birinci Dünya Savaşı’nda onbaşı gibi son derece düşük bir rütbeye sahip olan Adolf Hitler, nasıl oldu da binlerce yıllık geçmişi olan Alman ulusunun başına geçmeyi başardı?

Hermann Göring gibi Demir Haç’a layık görülmüş bir savaş kahramanı, Franz von Papen gibi başarılı bir diplomat ve sayısız parlak Alman hangi gerekçelerle bu basit onbaşı ve eski sokak ressamının peşinden gitti?

Arkadaşları tarafından son derece içine kapanık bir karakter olarak tanımlanan Adolf Hitler, tedavi gördüğü hastanede nasıl intikam isteyen bir lidere dönüştü?

Peki, ne gibi gelişmeler yaşandı da yetiştirdiği sanatçılar ve edebiyatçılarla Avrupa’nın kültürel ve entelektüel açıdan merkezi olarak görülen Almanya bu kaba saba adamların idaresine girdi?

Sizleri, yani okuyucuyu uyarmak zorundayız. Bu kitabın sayfaları arasında oldukça gizemli bir yolculuğa çıkacaksınız. Kimi zaman yolunuzu kaybetmiş gibi hissedebilirsiniz. Ancak birbirini takip eden her sayfada bu kitabın yazarı, emin olun cehennemde yolunu kaybetmiş Dante’nin elini tutan Vergilius gibi sizi aydınlığa çıkaracak.

Nazi Dini ve Hitler'in Gizemleri

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı