SANATTANSİNEMA

Ödüllü Cannes Filmleri yeniden sinema tutkunlarıyla buluşuyor!

CGV Mars Entertainment Group’un ödüllü festival filmlerini daha çok sanatsevere ulaştırmak hedefiyle hayata geçirdiği CGV Arthouse kapsamında, 5 filmi yeniden vizyona giriyor. 2018 Cannes Film Festivali’nde ödül kazanan Arakçılar, Dogman, Göç Mevsimi, Mutlu Lazzaro ve 3 Hayat adlı filmler 17 – 23 Mayıs 2019 tarihleri arasında CGV Arthouse Salonlarında sinemaseverlerle buluşuyor.

CGV Mars Entertainment Group, CGV Arthouse kapsamında 2018 Cannes Film Festivali’nden ödülle dönen 5 filmi yeniden sinemaseverlerle buluşturuyor. 2019 Cannes Film Festivali’nin başlayacağı haftaya denk gelen 17-23 Mayıs tarihleri arasında Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa, Antalya, Eskişehir ve Diyarbakır’da sinema tutkunlarıyla tekrar buluşacak filmler arasında Arakçılar, Göç Mevsimi, Mutlu Lazzaro, 3 Hayat ve Dogman aldıkları ödüller kadar güçlü senaryo ve kurgularıyla da dikkat çekmişti.

Kendine has tarzını filmlerine de yansıtan ünlü yönetmen Hirokazu Kore-eda’nın imzasını taşıyan Arakçılar, Cannes Film Festivali’nin en önemli ödülü Altın Palmiye’nin 2018’deki sahibi olmuştu. Yönetmenin en iyi filmlerinden biri olarak anılan Arakçılar, hırsızlık yaparak geçinen Osamu’nın kimsesiz küçük bir kızı evine ve ailesine kabul etmesiyle gelişen olayları anlatıyor. 2018 Cannes Film Festivali’nde Directors’ Fortnight bölümünün açılış filmi olan Göç Mevsimi ise köklü bir ailenin kızı ile evlenmek isteyen Rapayet’in hikayesi üzerinden Latin Amerika uyuşturucu ticaretinin öyküsünü de beyazperdeye taşıyor.

İtalya sinemasının yükselen yeteneklerinden Alice Rohrwacher’in imzasını taşıyan Mutlu Lazzaro, cenneti andıran bir köyde yaşayan iyilik timsali Lazzaro ve en yakın arkadaşı asilzade Tancredi’nin dostluğunu masal ile gerçeğin iç içe geçtiği bir hikayeyle anlatıyor. Mutlu Lazzaro ile En İyi Senaryo Ödülü’nü paylaşan 3 Hayat, İran’ın toplumsal hayatını devrim öncesi, günümüz ve gelecek üzerinden işlediği üç kadının hikayesi üzerinden tartışıyor. Festivalde ayakta alkışlanan ve başroldeki Marcello Fonte’ye En İyi Erkek Oyuncu ödülünü kazandıran Dogman, küçük bir kıyı kasabasında kötülüğün ve şiddetin toplumdaki izlerini arıyor.

CGV Arthouse Hakkında

CGV Mars Entertainment Group’un 2017 yılında bağımsız sinemaya ve sanat filmlerine destek vermek; hem ulusal hem de uluslararası festivallerde boy göstermiş, ödüller toplamış filmleri daha çok seyirciyle buluşturmak hedefiyle hayata geçirdiği CGV Arthouse, sinemadan, edebiyattan ve sanattan hoşlanan; hayattan ilham alan kişilere diğer sinema salonlarında göremeyecekleri filmleri, Türkiye’nin en iyi sinema salonlarında seyretme imkanını sunuyor.

CGV Mars Entertainment Group Hakkında:

2016 yılında CJ Güney Kore’nin en büyük multiplex sinema zinciri bünyesine katılan CGV Mars Entertainment Group, Türkiye’de sinema izleyicisine üstün hizmet kalitesiyle sinema keyfi sunmak için çalışmalarını sürdürmektedir. 4DX, Starium, ScreenX, IMAX gibi gibi ileri düzey film teknolojilerini Türkiye ile ilk buluşturan şirket olan CGV Mars Entertainment Group, konforlu, özelleştirilmiş koltuklarının yer aldığı Gold Class ve Tempur salonları ile de farkını ortaya koymaktadır. Cinemaximum salonları ile dünya standartlarındaki teknolojiyi; konfor, ergonomi ve üstün hizmet anlayışı ile birleştiren CGV Mars Entertainment Group, sunduğu avantajlı kampanyalar ve CGV Cinema Club ile sinema keyfini herkesle buluşturmayı hedeflemektedir. CGV Mars Entertainment Group Türkiye genelinde 909 salonu ve 122.316 koltuk sayısı ile Türk filmseverlere hizmet sunmaktadır.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı