SANATTANTİYATROTİYATRO OYUNLARI

Politik taşlamalarıyla “Çalsın Sazlar”

Sanat hayatında 60 yılını dolduran Müjdat Gezen’den politik taşmalarıyla dikkat çeken “Çalsın Sazlar” oyunu seyirci ile buluştu. Müjdat Gezen Sanat Merkezi yapımı ve Müjdat Gezen’in yazıp-yönettiği oyun, kadrosu, müzikleri, komedisi ve dansları ile izleyenlere keyifli anlar yaşatıyor.

Bu oyunda yok yok.. Müzikler, danslar, usta oyuncular ve izlemeye doyamayacağınız skeçler. Öyle böyle skeçler değil, hepsi taşı gediğine koyan politik taşlamalar. Bugün kafanıza takılan tüm konulara, bu oyunda cevap bulacaksınız. Kanal İstanbul, İhaleler, Siyasi Ayak tartışmaları; hepsinin cevabı bu oyunda.

Oyunda bir yanda sahtekâr bir yapımcı, bir yanda namusuyla işini yapan bir yapımcının hikâyesi anlatılıyor. İki yapımcının hikâyesi, günümüz siyasi olaylarını konu alan birbirinden komik skeçler ve Cengiz Küçükayvaz’ın oyunculuğuyla sahneleniyor.

Oyunda, Yeşilçam’ın usta isimleri Cüneyt Arkın ve Kayhan Yıldızoğlu da rol alıyor. Ayrıca izleyici yine sahnelerin dev isimleri Gönül Yazar ve Melike Demirağ’ı dinleme imkânı buluyor. İzleyenleri daha birçok sürprizin beklediği oyunda Master Şef, Yetenek Sizsiniz gibi programları ve Sezen Aksu, Gönül Yazar ve Cüneyt Arkın gibi isimleri farklı şekillerde görüyorlar.

Çalsın Sazlar’ın kadrosunda ayrıca Züleyha Karyağdı, Kıvanç Tiner, Cengiz Gezgin, Sonat Tokuç, gibi oyuncular yer alıyor. Oyunda Cüneyt Arkın’ın oğlu Kaan Cüreklibatır’da konuk oyuncu olarak sahne alıyor. Müzik direktörlüğünü Seçil Akın’ın üstlendiği Çalsın Sazlar’daki dansların koreografisi ise Pınar Ataer’e ait.

Oyuncular

Müjdat Gezen
Cüneyt Arkın

Gönül Yazar
Melike Demirağ

Kayhan Yıldızoğlu
Cengiz Küçükayvaz
Kaan Cüreklibatır
Sonat Tokuç
Cengiz Gezgin
Kıvanç Tiner
Züleyha Karyağdı

Gelecek Program:

06.03.2020 Cuma / 20:30
Caddebostan Kültür Merkezi / İstanbul

08.03.2020 Pazar / 15:30
Müjdat Gezen Tiyatrosu / İstanbul

12.03.2020 Perşembe / 20:30
Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi / İstanbul

28.03.2020 Cumartesi / 15:30
Müjdat Gezen Tiyatrosu / İstanbul

30.03.2020 Pazartesi / 20:30
Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi / İstanbul

Haber-Fotoğraf: Nasuh Bektaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu