SANATTAN

Bu sanat ürünleri: ”MADE IN TÜRKİYE”

No LaB’in ikinci temalı sergisi “Made in Türkiye” Hasköy İplik Fabrikasında açıldı. Alışıldık bir sanat galerisi olmayan No LaB, geleneksel Türk kültürüne, Türk yemeklerine, Türk müziğine yeni bir bakış açısı katarak ikinci sergisiyle de ses getiriyor.

“Made in Türkiye”de sanatçılar, Türk sokak kültüründen ve Türk zanaat işçiliğinden ilham alarak, Türk kültürünü tekrardan canlandırıp nasıl yeni ve daha sanatsal bir şekilde sunarız sorusunu ele aldılar.

Birçok ülkede yaratıcı endüstrinin kendi sokak kültürlerinden ve zanaatkârlarından ilham alarak, yenilikçi parçalar ortaya çıkarttıklarını fark eden No LaB kurucuları, Türkiye’de bunun eksikliğini hissederek insanlara bir farkındalık yaratmak istiyor: “Sokaklarımızdaki kültüre, zanaat işçiliğine ve gündelik yaşamımıza odaklanarak, günümüzde geri plana düşen tradisyonel kültürümüzü yepyeni bir şekilde tekrardan canlandırmak istiyoruz”

Beşiktaş Belediyesi’nin Atık ve Çevre Yönetimi desteği ile çalışmalarını gerçekleştiren Türk ve yabancı sanatçıların içinde bulunan Öney Mimarlık “Paydos” enstelasyonu ile mekânın avlusunu yeniden canlandırdı. Sadece bir enstelasyonla kalmayarak sokak kültürümüzün bir parçası olan inşaat iskeleleriyle gezenlere kullanabilecekleri, etkileşimli bir sosyalleşme alanı sunuyor.

10 Hazirana 2017 tarihine kadar açık olacak “Made in Türkiye” sergisi Hasköy İplik Fabrikası’nda ücretsiz gezilebilir.

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı