SANATTAN

Sanatçıların ‘Pencereler’inden Bakışlar…

Oya Abacı’nın küratörlüğünde gerçekleşen ‘Pencereler-III’ isimli karma resim sergisi Pusula Sanat Evi’nde açıldı.

Deneyimli sanatçıların konu-tema birlikteliği olmadan estetik kurgularını, yaşama dair söylemlerini aktardığı ‘Pencereler-III’ sergisi sanatseverlerle buluştu. İlk ikisi farklı mekanlarda düzenlenen ‘Pencereler’ sergisinin üçüncüsü bu kez Pusula Sanat Evi‘nde gerçekleşti. Sergide Ayşen Erte, Ayşe Yetiş Doğu, Biles Öcal, Birgül Hacıalioğlu, Erdal Uzunoğlu, Fikret Özcan, Gülşen Kıbrıslı, Mustafa Akbay, Neşe Meral, Nurper Demirhan, Oya Abacı, Serap Murathanoğlu Eyrenci, Sonay Demirhan Demir gibi deneyimli sanatçılar bir araya geldi.

Her sanatçının kendi uslup ve dilinden ödün vermeden ve konu-tema birlikteliği olmadan da birlikteliğinin sağlanabileceğini söyleyen serginin küratörü Oya Abacı, bu sergilerle sanatseverlerin de her sanatçının içselliğini dışsallaştırdığı penceresinden bakabilmelerini sağlamayı amaçladıklarını belirtti.

Sanatçıların pencerelerinden kendi dünyanıza ve doğaya bakabilmenin tadını yaşamak istiyorsanız bu sergiyi farklı sanatçı birlikteliklerine imza atan Pusula Sanat Evi‘nde 18 Mayıs 2017 tarihine kadar ziyaret edebilirsiniz.

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı