RESİMSANATTAN

Sanatını Konuştur Engelsiz Resim Yarışması

İBB Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Engelsiz Resim Yarışması

Yarışma; %40 ve üzeri engel oranına sahip olanların katılabildiği, yaş ve engel grubu ayrımı olmaksızın tüm engelli bireylere açık.

İBB Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı‘ndan yapılan yazılı açıklamaya göre; konunun serbest olduğu katılımcıların  istedikleri malzeme ve tekniği kullanabilecekleri yarışmaya gönderilecek aranan şartlar şöyle:

Katılımcılar yarışmaya sadece 1 eserle katılabilir.

Yarışmaya katılacak olanların eser tesliminde, eser sahibinin; adı – soyadı, (kişinin kendi rızası olmak kaydıyla) engelli rapor fotokopisi, kısa özgeçmiş, iletişim bilgileri ve eser adını bildirmeleri gereklidir.  (Engelli raporu dışında – engelli kimlik kartı vs.- kabul edilmeyecektir.)

Eserin uzun kenarlarının 100 cm’den uzun olmaması gerekmektedir.

Eser, belirtilen adrese kargo ile gönderilebilir veya hafta içi 09:00-16:00 saatleri arasında elden teslim edilebilir.

Eser; daha önce hiçbir şekilde yayınlanmamış ve hiçbir yarışmada eser sahibi bilinecek şekilde, ödül ile değerlendirilmemiş olmalıdır.

Eser, zarar görmeyecek şekilde (korunmalı olarak) kargoya verilmelidir, zarar gören ürünler değerlendirmeye alınmayacaktır.   Zarar gören eserden, eser sahibi sorumludur.

Eserlerin Teslim Yeri

İbb Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı

Ataköy 7.8.9.10 Kısım Mah. Mimar Basri Mete Sokak. Airport AVM arkası Bakırköy

Yarışma Takvimi

Eserlerin son teslim tarihi: 13.11.2020 ’dir. Bu tarihten sonra kargoya verilmiş eserler kabul edilmeyecektir.

Ödül Töreni

Törenle ilgili detaylar İstanbul Büyükşehir Belediyesi kurumsal web sitesinden duyurulacaktır.

Derecelendirme

Derecelendirme; ilk üç ile sınırlı olmayıp, yetenekli bulunan tüm eser sahipleri ödüllendirilecektir. Dereceye giren eser sahipleri; Ulaşım ve konaklama masrafları İBB tarafından karşılanmak suretiyle İstanbul’a davet edilecektir. (Covid19 tedbirleri kapsamında davet ileri bir tarihte gerçekleştirilebilir).

Resimlerin değerlendirmesi, aşağıda isimleri belirtilen jüri üyelerimiz tarafından yapılacaktır.

Jüri Kurulu

Ahmet Güneştekin-Sanatçı

Dilek İmamoğlu-Öğretim Görevlisi

Ertuğrul Özkök-Gazeteci

Fatoş Altınbaş-Öğretim Görevlisi

Sinem Güven-Sanatçı

Derecelendirmeye giremeyen eserler 07. 12.2020 – 31.12.2020 tarihleri arasında mesai saatleri içinde  Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı (Ataköy 7.8.9.10 Kısım Mah. Mimar Basri Mete Sokak. Airport AVM arkası Bakırköy) adresinden  teslim alınabilir. Teslim alınmayan eserlerden yarışma organizasyonu sorumlu değildir. Kargo ile geri gönderim talepleri kabul edilmeyecektir.

Diğer Hükümler

Dereceye giren eserler; Kişilerin rızası dahilinde, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından sergilenecek, görsel, yazılı basın ve sosyal medya da kullanılacaktır.Yarışmaya katılım ücretsizdir.

Yarışmaya eser göndermiş olan eser sahipleri, bu şartnamedeki hükümleri kabul etmiş sayılırlar.Detaylı bilgi için 0 212 449 96 80 – 60 nolu telefonu arayabilir veya isem@ibb.gov.tr adresine e-mail gönderebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu