SANATTANTİYATRO

“Sorgu” İlk Gösterimini Yaptı

Kosta Kortidis’in yazıp yönettiği oyunda Mert Yavuzcan, Özdemir Çiftçioğlu, Çağrı Büyüksayar, İskender Atilla Atasoy rol alıyor.

İlk gösterime Tarık Günersel, Hakan Altıner, Nuri Gökaşan, Ragıp Yavuz, Murat Parasayar, Damla Cercisoğlu, M.Sadi Özen gelen sanatçılardı.

Dikkat çeken hikâyesi ille vicdanlara seslenen oyun içinde oyunlar kurgulayan ‘Sorgu’, seyirciyi şaşırtmayı başarıyor. İnsanın iç dünyasına seslenen oyun, dostluğu, kardeşliği, insanlığı yeniden düşünmeyi sağlıyor. Etkili sahneleri ile ilgi çeken bir oyun.

Oyunun Konusu ve Künyesi 

Yıl 1971. 25 Aralık, Noel akşamı. Özel Harekat Kuvvetleri Birlik Kumandanı Binbaşı Sam Andrew, görevlendirildiği zorlu operasyonda hiç umulmadık bir durumda kalır! Sam; düşman askerini korumak, gitmesine izin vermek ve vatana ihanet suçlarından sorguya alınır. Bir kahraman, şimdi  vatan haini ilan edilmiştir! Neden? Nasıl? Kahramanlık ve hainlik birbirine bu kadar yakın durabilir mi? Andrew’u sorguya çekecek subay ise en yakın arkadaşı Kr. Albay Charles Kotalaris olacaktır! Vicdanı ve mesleği arasında kalan bir asker! Vicdanını seçen bir hain Binbaşı! Eski bir kahraman!

Sam Andrew’un kendini savunması kolay olmayacaktır! Bir Hain, bir kahraman, bir baba, bir ağabey, bir dost, bir komşu, bir insan!

Siz hangisisiniz?

Temiz bir vicdandan daha yüksekte duran hiçbir yasa yoktur!

Yazan-Yöneten: Kosta Kortidis
Sahne ve Işık Tasarım: İskender Atilla Atasoy
Dekor Uygulama: Ömer Faruk Toy – Selami Erbek
Kostüm Uygulama: Meltem Beydemir
Işık Uygulama: Hasan Pakmen
Oyun Müzikleri: Walden Robert Cassotto
Asistanlar: Rozerin Aydın – Ebru Şahin
Yapımcı: Zafer Metin
Oyuncular: Mert Yavuzcan – Özdemir Çiftçioğlu – Çağrı Büyüksayar – İskender Atilla Atasoy

Haber-Fotoğraf: Nasuh Bektaş 
Etiketler

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı