SANATTANTİYATROTİYATRO OYUNLARI

“Süt Kardeşler” Güldürmeye Devam Ediyor

Tiyatromuzun ustalarından Nejat Uygur’un replikleri yine sahnede seyircilerini güldürmeye devam ediyor. İlk olarak Nejat Uygur tarafından sahnelenmiş “Süt Kardeşler” oyunu, Süheyl ve Behzat Uygur Tiyatrosu tarafından günümüz yorumuyla tekrar sahneleniyor.  

Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde sahnelenen oyuna ilgi çok yoğundu. Biletler günler önceden tükendi. Talepler karşısında salona ilave sandalyeler konuldu. Oyun boyunca salonda kahkahalar eksik olmadı. Nejat Uygur gibi bir ustanın yanında yetişmiş olmanın verdiği yetenek ile Süheyl ve Behzat Uygur kardeşler, salonda yaşanan gülme krizlerini de anında oyunun içinde doğaçlama olarak repliğe çevirdiler.

Oyun sonrası Behzat Uygur seyircilere teşekkür etti. Babalarından gelen bir gelenek olan selamlamayı yaptı. Ayrıca yeni yitirdiğimiz tiyatronun sevilen isimlerinden Ercüment Doğan‘a seyirci ile beraber alkışlarla saygılarını ilettiler.

Oyunun Konusu:

İlk olarak Türk Tiyatrosunun ustalarından Nejat Uygur tarafından sahnelenmiş olan,Süheyl ve Behzat Uygur Tiyatrosu tarafından günümüz yorumuyla sahnelenecek olan “Süt Kardeşler” seyirci ile buluşmaya hazırlanıyor.

“Oyuncu kadrosunda Behzat Uygur, Süheyl Uygur, Emine Ün, Nurten İnan, Ömer Yılmaz, Hakan Eke, Mesut Yılmaz ve Elif Gönlüm’ün yer aldığı, ilk olarak Türk Tiyatrosu’nun ustalarından Nejat Uygur tarafından sahnelenmiş olan, Süheyl ve Behzat Uygur Tiyatrosu tarafından günümüz yorumuyla sahnelenecek olan “Süt Kardeşler” isimli “müzikli oyunumuz” geliyor. Kostümleriyle, dekoruyla sizi 1950’li yıllara götürecek.

Danslarıyla size keyifli dakikalar yaşatacak. Kahkahanın eksik olmayacağı, 7’den 70’e herkesi güldürecek aynı zamanda sinirini bozacak, “asabi-komedi” diye nitelendirdiğimiz oyunumuz. Gelin, hep birlikte gülelim.”

Oyunun Künyesi:

Yazar: Hüseyin Rahmi Gürpınar , Uyarlayan: Nejat Uygur, Yönetmen Behzat Uygur, Suhely Uygur, Koreograf: Ömer Yılmaz,  Dekor Tasarım: Batuhan Bozcaada, Fotoğraf: Eren Yiğit.

Oyuncular: Behzat Uygur, Süheyl Uygur, Emine Ün, Nurten İnan, Ömer Yılmaz, Hakan Eke, Mesut Yılmaz, Elif Gönlüm

Gelecek Program:

11.01.2020 Cumartesi / 20:30
Profilo Kültür Merkezi / İstanbul

18.01.2020 Cumartesi / 20:30
Torium Sahne / İstanbul

Haber-Fotoğraf: Nasuh Bektaş

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı