SANATTAN

Türk Sanatçılar ”LETTERS FROM ANATOLIA” sergisi ile Londra’da!

Farklı disiplinlerde başarılı işler üreten Türk sanatçılar, güncel sanat üretimlerini ”Letters from Anatolia” isimli grup sergisi ile 2 Nisan – 14 Nisan 2019 tarihleri arasında Londra’da bulunan LIGHTBOX ART Museum’da İngiliz sanatseverlerin beğenisine sunacak.

İngiltere merkezli ”New Turkish Art” sponsorluğu ve küratörlüğünde gerçekleşecek ”Letters from Anatolia” isimli sergide, başarılı sanatçılar Barış Cihanoğlu, Huri Kiriş, İlke Kutlay, Kadir Ablak, Mahmut Aydın, Metin Çelik, Mustafa Horasan ve Yonca Saraçoğlu yer alıyor. Resim ve de heykellerden oluşan grup sergisinde, yaklaşık yirmi eser sergilenecek. Sergide, altı resim ve iki heykel sanatçısı bulunuyor.

Londra’nın güneyinde yer alan LIGHTBOX ART Museum daimi ve süreli sergilerin yapıldığı, kültürel faaliyetlerin yoğun olarak gerçekleştiği önemli bir sanat mekanı olma özelliği taşıyor. Mekanın bünyesinde bir sanat müzesi ve 3 adet büyük sanat galerisi bulunuyor. Ünlü mimar Marks Barfield tarafından özel olarak tasarlanan bina, 2008 yılında ‘’Riba National Award’ı’’ kazanarak daha da tanınır hale gelmiştir.

LIGHTBOX ART Museum, Türkiye’de farklı kültürlerin, dinlerin ve geleneklerin bir arada yaşamasının Türk modern sanatına da yansıdığına vurgu yaparak İngiliz sanatseverleri sergiye davet etti.

”Letters From Anatolia” sergisi 2 – 14 Nisan 2019 tarihleri arasında LIGHTBOX Art Museum’da görülebilir.

Başa dön tuşu