SANATTAN

Türk sanatçılar Londra’da sergi açıyor!

NG AGENCY & ART WORKS İKİNCİ YURT DIŞI SERGİSİNE HAZIRLANIYOR!

ANADOLU EFES’İN KATKILARIYLA GERÇEKLEŞECEK DÖRT DEĞERLİ TÜRK SANATÇISININ ESERLERİNİN SERGİLENECEĞİ ANDROMEDA KARMA SERGİ, LONDRA’NIN KALBİ MAYFAIR’DE ZİYARETÇİLERİNİ AĞIRLAYACAK.

2014 yılından bu yana sanatı ofis yaşamının içine entegre eden NG Agency & Art Works bu yılın ilk yurt dışı sergisini açmaya hazırlanıyor. Anadolu Efes’in değerli katkıları ile 16-30 Mart 2019 tarihlerinde Londra’nın kalbi Mayfair’de NG Artworks Gallery’de gerçekleşecek sergide dört Türk sanatçının eserleri sergilenecek.

Adını,  çıplak göz ile dünyadan görülebilen en uzak gök cismi olan Andromeda Galaksi’sini de içinde barındıran aynı isimli Takımyıldızı’ndan alan sergi, kendi alanlarında başarılarıyla tanınan dört kadın sanatçının eserlerine ev sahipliği yapacak.

Senur Biçer, kâğıt üzerine mürekkep sanatı olan Sumi-e sanatından, yaratıcı ve zevkli yaklaşımı ile en güzel örneklerini sunduğu eserleriyle sergiye katılacak.

Ressam Renan Ertosun, zamanın akıp gidişine vurgu yaparcasına yarattığı “Hız” temalı eserlerinden oluşan bir seçkiyle sergide yer alacak.

Kütlenin değişen hareketlerini biçimlendirirken malzemenin kimliğinden ve olanaklarından yararlanan heykeltraş Nilay Özenbay, algı içeriği olan nesnenin biçim-kavram geriliminde aldığı yolu yansıtacağı heykelleriyle sergiye katılacak.

Nihan Yardımcı Çetinkaya, alüminyumdan çimentoya, ahşaptan soba boyasına kadar pek çok farklı malzemeyi kullanarak çağdaş sanata kazandırdığı eserleriyle tanınmaktadır. 2015 yılında Floransa Bienali’ne, 2019’da Miami Art Basel’e davet edilen sanatçının, Rönesans’ın Gizli Hafızası serisinden light box çalışması sergide görülebilecek.

Andromeda Türk Sanatçıları Karma Sergisi, 16 Mart tarihinde yapılacak açılış kokteylini takiben 30 Mart tarihine kadar, Londra NG Artworks Gallery’de ziyaret edilebilecek.

NG ARTWORKS GALLERY
4 Mandeville Pl, Marylebone,
London W1U 2BG, UK

NG Agency&Art Works Hakkında:

Lider marka ve kurumlara halkla ilişkiler danışmanlığı, etkinlik yönetimi, prodüksiyon, medya satın alma, kurumsal yayıncılık ve sosyal medya yönetimi alanlarında hizmet veren NG, 2014’de kutladığı 10. yılını “ofiste sanat” ilan ederek sergiler düzenlemeye başladı. Türkiye’nin önde gelen sanatçılarından Aysun Akbulut, Nilay Kan Büyükişliyen, Kadir Akorak, Yiğit Yazıcı, Bedri Baykam, Şahin Paksoy, Devrim Erbil gibi isimlerle sergiler gerçekleştirildi. Sanat tecrübesini yurtdışına taşıyarak, Capri Adası’nda, Renan Ertosun, Şebnem Buhara, Batya Kebudi ve Bekir Sert gibi Türk sanatçı ve tasarımcıların eserlerinin sunulduğu bir sergiyi hayata geçirdi.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı